Reklama:


Skwer na Cwajce będzie miał nowe atrakcje

Skwer na Cwajce będzie miał nowe atrakcje

Zjazd linowy, huśtawka i bocianie gniazdo to nowe elementy, jakie powstaną w trakcie rozbudowy terenu rekreacyjnego przy skrzyżowaniu ul. Niedurnego z ul. 11 Listopada. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach realizacji zwycięskich projektów VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki tej inwestycji na skwerze zamontowane zostaną nowe urządzenia m.in.: zjazd linowy, huśtawka czy bocianie gniazdo. Wybudowana zostanie też nowa alejka wzdłuż ul. 11 Listopada, a na całym terenie użytkowym położona zostanie nowa, bezpieczna nawierzchnia. Całość dopełnią nasadzenia, które wzbogacą przestrzeń o kilka nowych drzew.

– Chcielibyśmy, by na skwerze u zbiegu w/w ulic, czuli się dobrze zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy, by każdy znalazł coś dla siebie, mógł odpocząć na ławeczce w otoczeniu zieleni – tłumaczyli mieszkańcy w opisie zwycięskiego projektu VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Przetarg na realizację zadania ogłoszono już ponad rok temu, czyli w lutym 2020 roku, jednak ze względu na zbyt duży koszt pierwotnie zaplanowanej inwestycji trzeba było rozpisać kolejny przetarg, w innym zakresie. Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta, z nowych atrakcji skweru skorzystać będzie można już w wakacje.

Dobre wieści dla Chorzowa II. Teren rekreacyjny przy ul. Niedurnego i ul. 11 Listopada zostanie rozbudowany. 😻 Na…

Opublikowany przez Miasto Chorzów Środa, 7 kwietnia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości