Reklama:


Turniej rycerski na zamku- obowiązkowa atrakcja, nie tylko dla fanów średniowiecznych klimatów

Turniej rycerski na zamku- obowiązkowa atrakcja, nie tylko dla fanów średniowiecznych klimatów

Na mapie Polski znaleźć można wiele obiektów historycznych i zamków wartych zwiedzenia. Takie miejsca przenoszą nas do odległych czasów i pozwalają poczuć klimat, którego już nigdy nie zaznamy. Każdy z zamków kryje za sobą historię, zachwyca stylem architektonicznym i oddaje realia zamierzchłych czasów. Jeżeli tylko mamy możliwość odwiedzenia takiego miejsca a przy okazji wzięcia udziału w turnieju rycerskim, zdecydowanie warto z tego skorzystać.

Zamek Gniew- atrakcja turystyczna, której potrzebujesz

Zamek Gniew położony jest w województwie pomorskim. Zbudowany został przez Zakon Krzyżacki, a jego dominującym stylem jest styl gotycki. Przez lata służył, jako siedziba polskich starostów. Obecnie został on przystosowany do pełnienia funkcji hotelu. Jest to kompleksowe miejsce, służące jako:

  • hotel dla rodzin, chcących wypocząć w czasie wakacji
  • miejsce organizacji interesujących kolonii dla dzieci
  • hotel przystosowany do organizacji spotkań biznesowych na najwyższym poziomie
  • sala weselna, gwarantująca, że każda panna młoda poczuje się jak księżniczka
  • miejsce na różnego typu imprezy tematyczne.

Turniej rycerski na najwyższym poziomie

Co roku w Zamku w Gniewie organizowany jest  turniej rycerski, który przyciąga rzeszę turystów. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem historii, zapalonym rekonstruktorem, czy dopiero zaczynasz interesować się tym światem, w tym miejscu na pewno poczujesz klimat średniowiecza. Turniej rycerski przeniesie Cię w niesamowity świat sprzed kilku wieków. Będziesz świadkiem niesamowitych pojedynków rycerskich na koniach, czy pokazów władania mieczem lub włócznią.

Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach. Dla nich przygotowane są specjalne atrakcje. Twoje dziecko będzie mogło między innymi wziąć udział w kursie walki rycerskiej. Turnieje rycerskie w Gniewie są świetną atrakcją również dla dorosłych. Zespół profesjonalistów dba o to, by walki były odwzorowane na najwyższym poziomie, co z pewnością zachęca do ich śledzenia. Niezapomniane wrażenia gwarantuje również całe otoczenia miejsca. Gotyckie mury zamku, historyczne detale i wspaniale urządzone wnętrza świetnie oddają klimat czasów średniowiecznych.

Po turnieju zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez hotel Zamek Gniew. Do dyspozycji gości przygotowano nowoczesne SPA z sauną, jacuzzi i kompletem masaży relaksacyjnych. Dzieci zaś będą mogły wyszaleć się w świetnie wyposażonej sali zabaw.

Walki rycerskie są atrakcją, która wzbudzi zachwyt w bardzo wielu osobach. Warto znaleźć czas, by odwiedzić Zamek Gniew i poczuć klimat prawdziwych, średniowiecznych turniejów rycerskich.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości