„Niebieskie” jeszcze nie wracają do gry. Kolejny mecz w Superlidze przełożony

„Niebieskie” jeszcze nie wracają do gry. Kolejny mecz w Superlidze przełożony
Nie 10 kwietnia, lecz dopiero 27 maja piłkarki KPR Ruch Chorzów podejmą PiotrcovięFot. Marcin Bulanda

Ostatni mecz piłkarki Ruchu rozegrały prawie miesiąc temu. Na kolejny będą musiały jeszcze trochę poczekać. Sobotnia potyczka z Piotrcovią została przełożona ze względu na sytuację epidemiologiczną w chorzowskim klubie.

„W związku z sytuacją epidemiologiczną, Superliga sp. z o.o. informuje, że mecz 21. serii PGNiG Superligi Kobiet KPR Ruch Chorzów – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski zaplanowany na 10.04 zostaje przełożony na dzień 27.05.” – taki komunikat ukazał się w piątek na stronie Superligi.

Koronawirus w dalszym ciągu krzyżuje szyki drużynie z Chorzowa. „Niebieskie” po raz ostatni rywalizowały o punkty w Superlidze 14 marca, przegrywając u siebie z Zagłębiem Lubin 27:31. Następnie przełożone zostało spotkanie wyjazdowe z Perłą Lublin (z 28 marca na 28 kwietnia) – z powodu kilku przypadków zakażenia koronawirusem w klubie z Chorzowa.

Sytuacja epidemiologiczna w Ruchu nie ustabilizowała się do dziś, dlatego chorzowianki otrzymają dodatkowe dwa tygodnie, by wrócić do rywalizacji. Kolejne spotkanie – u siebie z KPR Gminy Kobierzyce – wyznaczone jest na ostatni weekend kwietnia.

Podopieczne Vita Teleky’ego czeka bardzo intensywna końcówka sezonu. W ciągu pięciu tygodni będą musiały rozegrać aż dziewięć spotkań. Sezon zakończą dwoma meczami z Piotrcovią – 27 maja w Chorzowie (przełożony z 10 kwietnia) oraz 30 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Przypomnijmy, że KPR Ruch Chorzów zamyka tabelę PGNiG Superligi Kobiet z 8 punktami na koncie. Strata do siódmego Startu Elbląg wynosi siedem punktów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości