Nietypowa kryjówka nieletniego

Nietypowa kryjówka nieletniego

Kilkanaście minut potrzebowali policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej Wydziału Prewencji chorzowskiej komendy, aby ustalić i zatrzymać nieletniego, który nie zgłosił się do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Aby uniknąć zatrzymania ukrył się w szafce kuchennej mieszkania swojej matki.

Do zdarzenia doszło w czwartek przy ul. Mielęckiego w Chorzowie. Policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej osób nieletnich udali się do miejsca zamieszkania 16-letniego mieszkańca naszego miasta, który nie zgłosił się do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu rodzinnego.

Drzwi mieszkania otworzył konkubent matki poszukiwanego, który powiedział mundurowym, że nieletniego nie ma w domu. Stróże prawa nie dali się jednak zwieść. Usłyszeli dziwne odgłosy dochodzące z małej szafki kuchennej. Gdy tylko zajrzeli do środka zauważyli dość nietypowe wyposażenie kuchni… Poszukiwany 16 latek ukrył się wewnątrz szafki licząc, że nie zostanie odnaleziony przez policjantów. Został bezzwłocznie zatrzymany i przetransportowany do ośrodka wychowawczego, gdzie będzie mógł skorzystać z programu resocjalizacyjno-wychowawczego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa