Inwestycja na Cwajce prawie gotowa. Już niebawem oddane zostanie 77 mieszkań

Inwestycja na Cwajce prawie gotowa. Już niebawem oddane zostanie 77 mieszkań

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Karola Miarki wkracza w końcową fazę. Trwają prace wykończeniowe. Zakład Komunalny PGM poinformował, jak będą rozmieszczone lokale w kolejnych segmentach obiektu.

To największa w najnowszej historii miasta budowa mieszkań komunalnych. Dawny budynek Zespołu Szpitali Miejskich (tzw. dwójka), jest adaptowany na mieszkania. Na powierzchni 3 tys. 934 metrów kwadratowych powstaje 77 lokali, które trafią do mieszkańców miasta o niewysokich, ale stałych dochodach. W obiekcie zaplanowano sześć wind, a także wózkownie i rowerownie. W podziemiach budynku będzie 13 miejsc garażowych,8 mieszkań zostało przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie uwzględniono także parkingi oraz garaże podziemne. W okolicy budynku planowanych jest łącznie 59 miejsc postojowych dla mieszkańców.

Mieszkania będą znajdowały się w czterech segmentach: południowym, północnym, wschodnim i środkowym. Łącznie w budynku znajdzie się sześć klatek schodowych. Przy ul. K. Miarki 40 zaplanowano 23 mieszkania, przy K. Miarki 40a będzie 7 mieszkań, przy K. Miarki 40b – 16 mieszkań, K. Miarki 40c – 8 mieszkań, przy Miarki 40d – 20 mieszkań, a przy K. Miarki 40e – 3 mieszkania.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach i korytarzach, montaż balkonów, kończą się też prace związane z wykonaniem elewacji. Do wykonania zostały jeszcze roboty związane z zagospodarowaniem terenu – wyjaśnia Joanna Lekston-Grzyb, dyrektorka Zakładu Komunalnego „PGM”.

Prace rozpoczęły się dwa lata temu i mają się zakończyć pod koniec tego roku. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań najpewniej na początku przyszłego roku. Kryteria przydziału mieszkań będą znane najpewniej do końca czerwca Ustali je Rada Miasta. Całkowity koszt inwestycji to 17 milionów złotych z czego 45 proc. pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego.

Adres❓ Karola Miarki 40 – 40e?? ‼️Budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Karola Miarki powoli wkracza w końcową fazę….

Opublikowany przez Zakład Komunalny PGM Chorzów Piątek, 9 kwietnia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa