Daj roślinom drugie życie

Daj roślinom drugie życie

Starochorzowski Dom Kultury wystartował z proekologiczną inicjatywą w duchu idei zero waste. W środę 14 kwietnia w Chorzowie Starym powstał stacjonarny punkt adopcji roślin.

– Można tu przynosić rośliny, które już za bardzo się rozrosły oraz takie, których z różnych względów już nie potrzebujemy. Mile widziane są również szczepki roślin – informuje Joanna Barnaś-Wójcik ze Statochorzowskiego Domu Kultury.

Przynosząc swoje rośliny do SDK warto pamiętać o tym, aby je podpisać. Zapisana na karteczce nazwa gatunku ułatwi przyszłemu właścicielowi lub właścicielce zdobycie informacji o tym, jak najlepiej zaopiekować się rośliną – ile potrzebuje wody, światła oraz jakie miejsca lubi.

Osoby, które będą chciały wzbogacić wnętrze swojego mieszkania roślinami mogą bezpłatnie je przygarnąć w SDK i zabrać do domu. Punkt adopcji roślin otwarty jest od poniedziałku do piątku między 10:00 a 18:00. Szczegółowe informacje dostępne są mailowo pod adresem: joannabw@chck.pl lub telefonicznie pod numerem 600 930 228.

Inicjatywa jest częścią projektu „Eko kultuta, kultura może być eko”, w ramach którego SDK podejmuje szereg działań proekologicznych.

– Roślina to nie tylko ozdoba, to również lepsze, bardziej wilgotne powietrze w pomieszczeniu. Warto o to zadbać – kończy Joanna Barnaś-Wójcik.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa