Ruch nie zwalnia tempa. Mikołów kolejnym partnerem Niebieskich

Ruch nie zwalnia tempa. Mikołów kolejnym partnerem Niebieskich

AKS Mikołów został 10 klubem, który podpisał umowę o współpracy z Ruchem. Ponadto, partnerem Niebieskich została również gmina Mikołów.

Współpraca z gminą Mikołów będzie realizowana głównie poprzez działania promocyjne i marketingowe polegające na promowaniu spotkań „Niebieskich” i wydarzeń organizowanych przez Ruch wśród mieszkańców Mikołowa oraz wspólne akcje skierowane do dzieci i młodzieży. Z kolei umowa z AKS Mikołów zakłada współpracę m.in. w obszarze podnoszenia kwalifikacji kadry szkoleniowej, działalności skautingowej, wymiany zawodników i wspólnych akcji promocyjnych.

– Nasze miasto to ostoja futbolu. Mieszkańcy uprawiają i angażują się w różne dyscypliny sportu, ale piłka nożna jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. W dodatku nasz AKS, który jest największym stowarzyszeniem realizującym zadania sportowe, również jest bardzo zainteresowany współpracą z Ruchem. Nie można nie wspomnieć również o tym, że w Mikołowie „Niebiescy” mają mnóstwo kibiców. Biorąc pod uwagę, komu kibicują mieszkańcy, Ruch ma tutaj zdecydowaną przewagę. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli dla mikołowskich dzieci oraz młodzieży zorganizować wiele interesujący przedsięwzięć – mówi Stanisław Piechula, Burmistrz Mikołowa.

– Bardzo się cieszymy, że nawiązujemy współpracę z Ruchem Chorzów, klubem o ogromnych sportowych tradycjach oraz wielkimi planami na przyszłość. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie, będą w najbliższych latach decydować o losach wielkich meczów „Niebieskich” w jak najwyższej klasie rozgrywkowej, a my, dzięki pozyskanej wiedzy, będziemy realizować swoje cele i ambicje, których w Mikołowie nie brakuje. Wielkie podziękowania dla Prezesa Siemianowskiego oraz Marcina Stokłosy za profesjonalne podejście do sprawy, która może tylko pomóc obu klubom w przyszłości – podkreśla Michał Żyłka, Prezes AKS Mikołów.

– Rozmowy były krótkie i konkretne. Wszystkie strony mają świadomość tego, jakie korzyści może przynieść ta współpraca, na wielu płaszczyznach. Zaproponowaliśmy już nawet Panu Burmistrzowi projekt akcji prospołecznej na terenie Gminy, który sprawdził się w Chorzowie i mam nadzieję, że po pandemii uda nam się wprowadzić go w życie. Mikołów to Bastion Ruchu i jestem pewien, że Kibice chętnie włączą się w rozwój tej współpracy. Potencjał i możliwości są ogromne – wskazuje Marcin Stokłosa, Dyrektor Rozwoju Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów.

Wśród klubów, które zdecydowały się w ostatnim czasie na ścisłą współpracę z Ruchem są już: Fortuna Wyry, Orzeł Psary-Babienica, Andaluzja Brzozowice Kamień, Orkan Dąbrówka Wielka, LKS Wisła Wielka, Śląsk Świętochłowice, Naprzód Lipiny, Orzeł Nakło Śląskie, Unia Kalety i AKS Mikołów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa