Reklama:


Wielki Ruch i fanklub z Anglii wsparli pierwszą drużynę Niebieskich

Wielki Ruch i fanklub z Anglii wsparli pierwszą drużynę Niebieskich

Stowarzyszenie Kibiców Wielki Ruch wsparło Klub darowizną w wysokości 20 tysięcy złotych. Kolejne 10 tys. dołożył fanklub Blue England, dzięki czemu udało się zgromadzić kwotę, która pokryje koszty wszystkich wyjazdów pierwszej drużyny do końca sezonu.

Opisana akcja to już 5 etap kwartalnej pomocy, jakiej klubowi udziela Stowarzyszenie Wielki Ruch. Wsparcie finansowe pierwszej drużyny było decyzją członków Stowarzyszenia, którą podjęli w głosowaniu za pośrednictwem aplikacji. Na opłacenie podróży oddano aż 79% głosów przy 21% na dofinansowanie specjalnej edycji urodzinowych gadżetów na 101-lecie klubu. Jak podkreśla Wielki Ruch, wybór był trudny ale najważniejsza jest pierwsza drużyna i awans.

– Całkowity koszt przejazdów I drużyny szacowany jest na kwotę 30.000 zł i tutaj na białym koniu wjeżdża Blue England, które zdecydowało dofinansować pozostałe 10.000 zł! Jednym, wspólnym ruchem ściągamy z klubu spory wydatek, pozwalając skupić się na kolejnych zadaniach. Jest to pierwszy, lecz zapewne nie ostatni spory projekt, który zamykamy wspólnie z FCBE – komentuje Stowarzyszenie Wielki Ruch.

Jak dotąd w ramach kwartalnego wsparcia udało się doposażyć klubową siłownię, ufundować nowy strój Adlera, odmalować krzesełka na klubowej trybunie (w trakcie realizacji) i dofinansować zimowy obóz przygotowawczy I drużyny.

– Członkom Stowarzyszenia oraz kibicom z Blue England serdecznie dziękujemy! Każdego, kto jeszcze się nie zapisał do stowarzyszenia, zapraszamy tutaj – www.wielkiruch.pl – zachęca klub.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości