Co z sezonem ChLF? Decyzję podejmie Komisja Ligi

Co z sezonem ChLF? Decyzję podejmie Komisja Ligi

Przerwa w rozgrywkach Chorzowskiej Ligi Futsalu trwa już od czterech miesięcy. Wkrótce powinna zapaść decyzja dot. sezonu 2020/21.

Kwiecień był tradycyjnie miesiącem, w którym kończyły się rozgrywki Chorzowskiej Ligi Futsalu. Jednak w tym roku – ze względu na pandemię i obostrzenia dotyczące sportu – drużyny biorące udział w rywalizacji mają jeszcze sporo meczów do rozegrania.

Przypomnijmy: ostatnie spotkania w hali przy ul. Granicznej odbyły się cztery miesiące temu (w weekend 12-13 grudnia 2020 r.). Później – 28 grudnia 2020 r. – została wprowadzona tzw. narodowa kwarantanna. Od tego momentu infrastruktura sportowa dostępna jest głównie w ramach sportu zawodowego.

Pierwsza przerwa w rozgrywkach ChLF obowiązywała do 17 stycznia 2021 r. Później była ona kilka razy przedłużana, w związku z utrzymaniem obostrzeń. Według aktualnie obowiązujących przepisów nie będzie można wznowić rywalizacji amatorskich drużyn w hali do 25 kwietnia br.

Co w tej sytuacji z sezonem ChLF? Jakie plany mają organizatorzy rozgrywek – Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu? Jarosław Barteczko, wicedyrektor MORiS, przekazał nam, że wkrótce powinna zebrać się Komisja Ligi, która podejmie decyzję ws. sezonu 2020/21.

Nieoficjalnie wiadomo, że nie ma planów anulowania sezonu. Rozgrywki zostaną dokończone, pozostaje jedynie wybór jednej z dwóch opcji, które biorą pod uwagę organizatorzy. Szczegóły poznamy po spotkaniu Komisji Ligi.

W obu ligach rozegrano do tej pory po osiem kolejek. O ile drugoligowcy są już za półmetkiem (w tej dywizji gra osiem zespołów, w sezonie zaplanowano więc tylko 14 kolejek), o tyle większe zaległości mają drużyny z pierwszej ligi (12 zespołów, 22 kolejki w sezonie). Przypomnijmy, że liderem I ligi jest broniący tytułu Irex Gaz, zaś tabelę II ligi otwiera Stokson.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa