Najlepsi młodzi geografowie spotkają się w Słowaku. Finał ogólnopolskiej olimpiady

Najlepsi młodzi geografowie spotkają się w Słowaku. Finał ogólnopolskiej olimpiady

Miesiące intensywnych przygotowań doprowadziły licealistów do momentu, który nastąpi jutro – finału ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z geografii. Gospodarzem śląskiej część wydarzenia będzie I ULO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie.

Pierwotnie, to III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni miało organizować tegoroczny finał olimpiady, jednak ze względu na sytuację epidemiczną organizatorzy zmienili formułę konkursu. Zamiast dużego, zbiorczego finału składającego się z dwóch części, odbędzie się 16 egzaminów w poszczególnych województwach, które wyłonią laureatów.

Śląska część finału odbędzie się w sobotę 17 kwietnia w Chorzowie. Weźmie w niej udział 19 osób z naszego województwa, które osiągnęły najlepsze wyniki w poprzednich etapach. W tym gronie będzie również uczeń I ULO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie – tegoroczny maturzysta – Jakub Burda. Egzamin pisemny wyłoni 25 laureatów. Będą mieli okazję wziąć udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej, która odbędzie się w sierpniu w Stambule.

Pozostałe osoby otrzymają tytuł finalisty. To osiągnięcie również wiąże się z wymierną korzyścią dla edukacji uczniów – otrzymają oni 100% wyniku z egzaminu przedmiotowego na maturze i wolny wstęp na niektóre kierunki studiów.

Będzie to już 4 wielki finał ogólnopolskiej olimpiady z geografii, który zostanie zorganizowany przez Słowaka. W 2009 roku chorzowskie liceum było również gospodarzem finału środkowo-europejskiej olimpiady geograficznej.

Już jutro – równo o 1️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣ startują zawody finałowe XLVII Olimpiada Geograficzna w całym kraju‼? Spośród 14 miast…

Opublikowany przez Miasto Chorzów Piątek, 16 kwietnia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa