Seria Ruchu trwa. Wyjazdowe zwycięstwo z Zagłębiem

Seria Ruchu trwa. Wyjazdowe zwycięstwo z Zagłębiem

Ruch odniósł 8 zwycięstwo z rzędu. W sobotnim spotkaniu rozgrywanym w ramach 26 kolejki III ligi Niebiescy pokonali w Lubinie rezerwy miejscowego Zagłębia 0:1. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mariusz Idzik.

Od początku spotkania Ruch starał się narzucić swoje warunki gry, jednak miał trudności z przedostaniem się w pole karne przeciwników. Pierwsze dwie groźnie sytuacje podbramkowe stworzyli gospodarze jednak zarówno w 6 jak i 11 minucie pewnie interweniował bramkarz Ruchu, Bielecki. W 18 minucie znów zrobiło się gorąco pod bramką Niebieskich ale po raz kolejny na wysokości zadania stanął Bielecki. Niebiescy próbowali atakować, jednak nie udawało im się stworzyć poważnego zagrożenia. Najbliżej w 31 minucie był napastnik Ruchu, Biskup, który uprzedził brakarza i posłał piłkę w stronę bramki, jednak strzał był zbyt lekki i obrońca wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Do przerwy Niebiescy szukali swoich okazji, jednak dobrze grająca obrona Miedziowych nie pozwalała piłkarzom Ruchu na zbyt wiele.

Od początku drugiej połowy mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować przeciwnika, ani stworzyć klarownych sytuacji. W 60 minucie pojawiła się przypadkowa okazja, którą z zimną krwią wykorzystał najlepszy strzelec Ruchu, Idzik. Ruch próbował rozgrywać akcje jeszcze na własnej połowie, atakowany przez rywala Kwaśniewski zdecydował się posłać długą piłkę w kierunku Biskupa. Brak komunikacji i błąd obrońców Zagłębia sprawił, że piłka spadła pod nogi Idzika, a ten nie zastanawiając się długo uderzył z pierwszej piłki i lobowanym strzałem pokonał lekko wysuniętego bramkarza Miedziowych.

Po zdobytej bramce Ruch nie spuścił z tonu i próbował podwyższyć prowadzenie, jednak nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. W ostatniej fazie spotkania Zagłębie starało się doprowadzić do wyrównania jednak Niebiescy dobrze bronili, do końca zachowali koncentrację i przywieźli do Chorzowa kolejne 3 punkty.

Zagłębie II Lubin – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

0:1 Mariusz Idzik, 60 min.

Zagłębie: Furtak – Kłudka, Rogalski, Posmyk, Sobczak, Galas, Pieńko, Dudziński, Adamski (84 Sławiński), Górski (60 Kusztal), Laskowski (75 Czuban); trener: Adam Buczek.
Rezerwowi: Weirauch, Romanski, Hanc, Zając.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Kulejewski, Kwaśniewski (88 Lechowicz) – Będzieszak, Wyroba (46 Mokrzycki), Kowalski (75 Janoszka) – Neugebauer (66 Paszek), Foszmańczyk – Biskup, Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Grzywaczewski, Kozłenko, Guzdek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa