Reklama:


Ekologiczna inicjatywa. Ruszył Obywatelski Monitoring Dzikich Wysypisk

Ekologiczna inicjatywa. Ruszył Obywatelski Monitoring Dzikich Wysypisk

Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 z Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich wystartowali z proekologiczną inicjatywą. Obywatelski Monitoring Dzikich Wysypisk ma połączyć działania mieszkańców i samorządu w trosce o środowisko.

Pomysłodawcy zachęcają do informowania ich o miejscach, w których powstają nielegalne wysypiska. Wolontariusze weryfikują otrzymywane zgłoszenia, a później przekazują dalej odpowiednim organom działającym na terenie danego miasta.

– Jeżeli widzisz stertę śmieci w miejscu gdzie ich na pewno nie powinno być to napisz pod adres polska2050chorzow.swie@gmail.com Wszystkie zgłoszenia (najlepiej ze zdjęciami i koniecznie z lokalizacją) zostaną przez nas zweryfikowane oraz zgłoszone do danego Urzędu Miasta. Na bieżąco będziemy informować o zgłoszeniach i ich efektach – informują przedstawiciele Stowarzyszenia Polska 2050.

W ramach działania Obywatelskiego Monitoringu Dzikich Wysypisk powstała strona Czysty i zielony Chorzów, której administratorzy włączają się w ekologiczne działania. Ich efektem są pierwsze dwa zgłoszone dzikie wysypiska, przy ul. Łagiewnickiej i ul. Polnej, o których poinformowano już Urząd Miasta.

W ramach programu Obywatelski monitoring nielegalnych wysypisk śmieci do UM Miasto Chorzów wpłynęły zgłoszenia dotyczące…

Opublikowany przez Czysty i zielony Chorzów Wtorek, 13 kwietnia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości