Reklama:


W trosce o wspólne dobro. Wysprzątają teren byłej jednostki wojskowej

W trosce o wspólne dobro. Wysprzątają teren byłej jednostki wojskowej

Z okazji czwartkowego dnia Ziemi grupa społeczników zorganizowała wydarzenie, w trakcie którego wszystkie chętne osoby wysprzątają tereny zielone przy byłej jednostce wojskowej. Do akcji przyłączyła się również Młodzieżowa Rada Miasta.

Wydarzenie „Idziemy sprzątać las” jest kontynuacją ekologicznych działań grupy, które zapoczątkowane zostały w 2020 roku. Ponownie jak w poprzednich edycjach, honorowy patronat nad akcją objął prezydent miasta Chorzów, Andrzej Kotala.

– Pragniemy wyjść do szerszej grupy, by razem czynić świąt piękniejszym. Zapewniamy kontakt z Naturą, wyjątkowe uczucie dzięki świadomości zrobienia czegoś przyjemnego a zarazem pożytecznego, z intencją czynienia Dobra, spotkanie i poznanie ciekawych ludzi, jak również wyciszenie stresu i wyhamowanie z codziennego pędu, no i oczywiście czystą przestrzeń na plenerowe wypady – informują organizatorzy.

Na ekologiczny spacer warto zabrać rękawiczki i kilka worków na śmieci. Grupa spotka się przy Szkole Podstawowej nr 38 przy ulicy Śląskiej w Chorzowie o godzinie 17:00. Organizatorzy przypominają, aby ubrać się odpowiednio do pogody.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedziała także Młodzieżowa Rada Miasta.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ziemi ? Z tej okazji w tym roku Nasi Radni przyłączą się do wydarzenia "Idziemy…

Opublikowany przez Młodzieżowa Rada Miasta Chorzów Wtorek, 20 kwietnia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości