Młode gimnastyczki chcą jechać na Mistrzostwa Świata. Potrzebują wsparcia

Młode gimnastyczki chcą jechać na Mistrzostwa Świata. Potrzebują wsparcia

Sonia, Wiktoria i Wiki tworzą trójkę kobiet w akrobatyce sportowej. Na co dzień są zawodniczkami DOSiR „Sokolnia” Chorzów oraz KS AZS AWF Katowice. W 2020 roku dostały się do kadry narodowej. Założyły zrzutkę, by móc pojechać na Mistrzostwa Świata.

Dziewczyny tworzą zespół od 2 lat i trenują pod okiem dr Renaty Firak. W tym czasie zdążyły odnieść wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród ich największych osiągnięć jest: I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów, I miejsce na Budapest Acro Cup i II miejsce w Grand Prix Polski. Zaowocowało to m.in. powołaniem do Kadry Polski oraz reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Genewie.

Niestety, wysoki poziom sportowy może nie wystarczyć do wzięcia udziału w mistrzowskiej imprezie. Na drodze, mogą stanąć pieniądze.

– Akrobatyka Sportowa to piękna oraz trudna dyscyplina, niestety nie jest sportem olimpijskim i środki otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Gimnastyczny nie są wystarczające by pokryć udział zespołu w tak ważnej i prestiżowej imprezie sportowej – tłumaczą dziewczyny.

Koszt udziału na zawodach w Genewie wynosi ok. 8000 złotych na osobę. W tej kwocie zawiera się przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i testy na COVID-19. Dziewczyny z własnych środków muszą zakupić odzież reprezentacyjną i opłacić wymagane przy starcie międzynarodowe licencje.

– Koszty te przekraczają możliwości naszych rodzin. Próbujemy zgromadzić potrzebne fundusze we własnym zakresie, ale choć częściowe wsparcie z Waszej strony znacznie przybliżyłoby nas do wymarzonego celu – mówią dziewczyny.

Każdy, kto chce wesprzeć młode chorzowianki w spełnianiu ich marzeń może to zrobić tutaj, wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę utworzoną przez zawodniczki. Cel to 24 000 złotych w 45 dni.

– Dzięki temu wsparciu będziemy mogły godnie reprezentować nasz kraj na tych prestiżowych zawodach i zdobywać kolejne doświadczenia. Z pełną odpowiedzialnością deklarujemy, że damy z siebie wszystko podczas startów – deklarują gimnastyczki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa