Z Chorzowa do Rwandy poleci ponad 1200 koszulek

Z Chorzowa do Rwandy poleci ponad 1200 koszulek

Wspólna akcja Fundacji Afriquia i Urzędu Miasta w Chorzowie, dzięki determinacji wielu osób, zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzieci ze szkoły w Rurembo będą mogły wybierać spośród ponad 1200 koszulek. To ważne, ponieważ często ich jedynym ubraniem są szkolne mundurki.

– Dzięki gorącym sercom wielu osób i instytucji udało się zebrać koszulki w liczbie przekraczającej nasze najśmielsze marzenia. Koszulki trafią nie tylko do jednej, ale kilku szkół w Rwandzie. Ogromne podziękowania dla Urzędu Miasta, dla szkół, policji i pana Dawida Bochenka, którzy przekazali znaczne ilości, ale równie mocno dziękuję też każdemu, kto wsparł dzieci z Rurembo chociażby jedną koszulką – mówi Bartłomiej Osadnik, Prezes Fundacji Afriquia.

Ostatnie dni w Urzędzie Miasta w Chorzowie obfitowały w duże dostawy koszulek. Z t-shirtami dla Afryki zgłaszali się m.in. policjanci z Komisariatu I Policji w Chorzowie, uczniowie i nauczyciele SP nr 11 w Siemianowicach Śląskich czy Pan Dawid Bochenek, który przywiózł ponad 400 koszulek z Dąbrowy Górniczej. Teraz wolontariusze Fundacji Afriquia zawiozą ubrania dzieciom z Rwandy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa