Reklama:


Tablice pokażą czas oczekiwania na transport w Centrum Przesiadkowym

Tablice pokażą czas oczekiwania na transport w Centrum Przesiadkowym

Kolejne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawiły się na terenie Chorzowa. Od teraz z tego udogodnienia mogą korzystać osoby, czekające na transport w Centrum Przesiadkowym przy rynku.

– Tablice będą pokazywać rzeczywisty czas oczekiwania na przyjazd autobusu czy tramwaju. Docelowo mają pojawić się w całym Chorzowie – wyjaśnia wiceprezydent Marcin Michalik.

Wcześniej tablice SDIP pojawiły się na przystankach: Chorzów AKS, Chorzów Batory Osiedle, Chorzów Batory Dworzec PKP i Chorzów Stary Szyb Prezydent (2 tablice). Urządzenia wyświetlają informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu pojazdu na przystanek. Poza tym, prezentowane będą na nich komunikaty, które przypisane zostały do danej tablicy np. dotyczące jakości powietrza, objazdów czy utrudnień drogowych. Zainstalowane przy nich kamery mają zwiększyć bezpieczeństwo osób oczekujących na transport.

Informacje zawarte na tablicach SDIP można znaleźć na portalu metropolitalnym, gdzie podstawowe dane zostały uzupełnione m.in. o możliwość śledzenia wybranego pojazdu na mapie, numer kursu, numer boczny pojazdu i identyfikator przewoźnika. Dobiegają również prace nad mobilną aplikacją, która wkrótce zostanie udostępniona. Będzie dostępna na smartfony z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości