Reklama:


Radlin gra z Ruchem

Radlin gra z Ruchem

W ubiegłym tygodniu Ruch rozpoczął oficjalną współpracę z Miastem Radlin oraz Klubem Sportowym Górnik Radlin.

Radlin dołączył do grona miast partnerskich Ruchu, do którego należą także Piekary Śląskie, Świętochłowice i Mikołów.

– Największym wygranym tego typu współpracy jest sportowa młodzież z naszego miasta i to o niej musimy myśleć w pierwszej kolejności. Oferta Klubu Sportowego Ruch Chorzów daje nam nadzieję, że być może w barwach tej żywej legendy futbolu zobaczymy niebawem piłkarzy rodem z Radlina. Ruch ma w Radlinie wielu kibiców, przedstawiciele klubu podkreślali to na każdym kroku. Ta wieloletnia sympatia wielu naszych mieszkańców do chorzowskiej drużyny była naturalnym fundamentem do podpisania tej umowy – mówi Barbara Magiera, Burmistrz Radlina.

Górnik Radlin to już siedemnasty klub, który współpracuje z Niebieskimi na polu sportowym, szkoleniowym i promocyjnym.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy partnerskiej z tak zacnym i utytułowanym klubem jakim jest Ruch Chorzów. Nawiązanie współpracy daje nam nie tylko duże nadzieje, ale przede wszystkim wyzwania do skuteczniejszych działań w funkcjonowaniu naszego klubu na rzecz zarówno radlińskiej, jak i chorzowskiej społeczności piłkarskiej, czego sobie i Państwu z całego serca życzę – mówi Robert Strójwąs, trener-koordynator i Członek Zarządu Górnika Radlin.

Mimo podobnych ofert klubów z wyższych klas rozgrywkowych, o wyborze Ruchu na patrona zadecydowała, podobnie jak w poprzednich przypadkach, sympatia mieszkańców do Niebieskich.

– Bardzo się cieszę, że udało się dopiąć współpracę z miastem oraz klubem z Radlina. Górnik miał kilka propozycji współpracy od klubów z wyższych klas rozgrywkowych, jednak jak podkreślał Pan Robert Strójwąs – podoba mu się sposób, w jaki zarządzana jest Akademia Ruchu oraz UKS i widzi dużą perspektywę rozwoju przed Akademią Górnika Radlin, dlatego też zdecydował się na nas. Radlin to „Niebieski bastion” od wielu lat, tak więc razem z Kibicami, Miastem i Klubem będziemy promować sport i Niebieską „eRkę” – podkreśla Marcin Stokłosa, Dyrektor Rozwoju Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości