Nietypowe wyróżnienie dla klubu z ul. Cichej

Nietypowe wyróżnienie dla klubu z ul. Cichej

Ruch w ostatnich miesiącach jest doceniany przez ekspertów i kibiców głównie za swoją postawę sportową, transparentność i mądre gospodarowanie. Niedawno Niebiescy zostali wyróżnieni również przez… filatelistów.

Zarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów przyznał Ruchowi Chorzów brązowy medal im. Sir Rowlanda Hilla za popularyzację kolekcjonerstwa filatelistycznego. Wyróżnienie przyznano na wniosek chorzowskiego oddziału PZF. Medal im. Sir Rowlanda Hilla jest przyznawane od 2017 roku stowarzyszeniom, firmom, osobom i instytucjom niezrzeszonym w Polskim Związku Filatelistów.

– Klub mocno zaangażował się w wydanie i pomoc przy projektowaniu znaczka poprzez przekazanie projektantce niezbędnych informacji i materiałów projektantce. Ruch objął również Patronatem Honorowy zeszłoroczny konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego skierowany do dzieci i młodzieży naszego województwa – mówi Andrzej Kafka, prezes oddziału PZF w Chorzowie.

W kwietniu ubiegłego roku Poczta Polska wydała znaczek z okazji 100-lecia Ruchu. Na znaczku przedstawiono drużynę Ruchu Wielkie Hajduki z fotografii pochodzącej z początku lat 20. ubiegłego wieku. Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 90 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawierał 5 sztuk znaczków z przywieszką. Autorką projektu jest Agnieszka Sancewicz, a koloryzację fotografii wykonał Mirosław Szponar.

Projekt znaczka powstawał we współpracy klubu oraz Grzegorza Joszko, wiceprezesa stowarzyszenia Wielki Ruch, które dodatkowo ufundowało specjalne pamiątkowe foldery z jubileuszowym znaczkiem.

– Jednocześnie warto wspomnieć, że wśród chorzowskich filatelistów jest kilka nazwisk znanych z piłkarskich boisk, jak Jan Rudnow czy Henryk Wieczorek. Czy można połączyć futbol z filatelistyką? Jak widać można – dodaje Andrzej Kafka.

Znaczek wydany z okazji 100-lecia Ruchu ma szansę na tytuł najładniejszego znaczka 2020 roku. Głosowanie odbywa się na stronie www.kzp.pl/plebiscyt w dwóch kategoriach – najładniejszy znaczek, gdzie jednym z kandydatów jest znaczek Ruchu, oraz najładniejsza kartka. Aby głos został zaliczony, należy zagłosować w obu kategoriach oraz podać swój adres e-mail na dole strony. Wśród uczestników Plebiscytu rozlosowane zostaną nagrody. Organizatorami Plebiscytu są Polski Związek Filatelistów – Redakcja Miesięcznika „Filatelista” oraz redakcja serwisu internetowego „Katalog Znaków Pocztowych”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości