Reklama:


Pogoń Ruda Śląska dołączyła do grona partnerów Ruchu

Pogoń Ruda Śląska dołączyła do grona partnerów Ruchu

Niebiescy podpisali umowę o współpracy z Pogonią Ruda Śląska. Tym samym rudzki klub stał się już 18 partnerem sportowym Niebieskich.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach współpraca będzie skoncentrowana wokół szkolenia młodzieży i rozwoju warsztatu trenerów.

– Ruch Chorzów słynie z dobrego poziomu szkolenia, jest wiodącym klubem Śląska pod względem osiągnięć sportowych, dlatego też wierzymy, że współpraca będzie z korzyścią dla obu stron, gdyż my również kierujemy się pasją, poświęceniem i stałym podnoszeniem umiejętności sportowych i szkoleniowych. Jest też aspekt osobisty. Gdybym mógł dzisiejszy dzień komuś zadedykować tak, jak to robią na przykład zawodnicy po strzelonej bramce, czy cała drużyna po wygranym meczu, to ja zadedykowałbym mojemu świętej pamięci Ojcu. Ojciec był tak wielkim kibicem Ruchu, że gdy ja debiutowałem w seniorskiej piłce w barwach gliwickiego Piasta, właśnie w meczu z Ruchem na Cichej, to Tata nie przyszedł na mecz, bo nie umiałby zdecydować komu kibicować. A dodam, że nie miał w zwyczaju opuszczać spotkań Ruchu – mówi Artur Opeldus, wiceprezes Pogoni Ruda Śląska.

Innym ważnym wymiarem wspólnych działań będzie współpraca na polu marketingowym przy organizowaniu wydarzeń sportowych.

– Kolejny klub uwierzył i dołączył do naszego projektu. Cieszę się, że to klub z Rudy Śląskiej, miasta tak ważnego dla całej śląskiej piłki. Pogoń tworzy bardzo ciekawy projekt, Zarząd, podobnie jak u nas, tworzą ludzie z pasją, którzy oprócz kierowania klubem normalnie prowadzą zajęcia z młodzieżą. Negocjacje nie trwały zbyt długo, nasze wizje są zbieżne i dużo obiecuję sobie po tej współpracy. Czas start! – mówi Marcin Stokłosa, odpowiedzialny za budowę siatki klubów partnerskich oraz rozwój Akademii Piłkarskiej Ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości