Reklama:


Stadion Śląski z 2 nominacjami za najlepsze wydarzenia branży eventowej

Stadion Śląski z 2 nominacjami za najlepsze wydarzenia branży eventowej

Mityng lekkoatletyczny Królowa Sportu Wraca na Stadion Śląski oraz Pepsi Silesia Beats zostały nominowane do „złotych trójek” nagród MP Power Awards 2020. Celem konkursu jest poszukiwanie i nagrodzenie najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich sektorach branży eventowej.

Pierwsze z wydarzeń nominowane zostało w kategorii „Event Sportowy”, natomiast Pepsi Silesia Beats zmierzy się z konkurentami w kategorii „Event – pozostałe formy”, która obejmuje m.in. festiwale, koncerty i szeroko pojęte akcje społeczne.

Królowa Stadionu Wraca na Stadion Śląski to mityng lekkoatletycznym zorganizowanym 20 czerwca 2020 roku. Wydarzenie rozpoczęło opóźniony przez pandemię koronawirusa sezon lekkoatletyczny w Polsce. Najwybitniejsi polscy zawodnicy, a wśród nich m.in. Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk i Justyna Święty-Ersetic zmierzyli się na arenie głównej Stadionu Śląskiego w 10 konkurencjach. Choć wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, a fani Królowej Sportu mogli obserwować zmagania swoich ulubieńców za pomocą streamingu internetowego, to na Śląskim Gigancie nie zabrakło emocji i rewelacyjnych wyników. Wystarczy wymienić rewelacyjne starty Justyny Święty-Ersetic, Joanny Jóźwik i świetny rzut Wojciecha Nowickiego.

Zaledwie tydzień po tym wydarzeniu Stadion Śląski ponownie znalazł się w centrum uwagi – tym razem za sprawą niecodziennego projektu Pepsi Silesia Beats. Na samym środku murawy Śląskiego Giganta zbudowany został profesjonalny stół DJ’ski z pełną festiwalową oprawą! Lasery, światła, efekty pirotechniczne i co najważniejsza – interakcja z publicznością przed ekranami sprawiły, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odbiorców, a już w lipcu i sierpniu doczekało się dwóch kolejnych edycji. Swoje największe hity zaprezentowali m.in. Adam De Great, C-Bool, Skytech, czy Gromee.

Pozytywny odbiór obu wydarzeń, innowacyjny charakter i liczne publikacje medialne na ich temat i przede wszystkim obecność kibiców, fanów i uczestników – choć ograniczona do formy on-line – zaowocowały nominacjami do nagród MP Power Awards. Nagród, które przyznawane są przez portal MeetingPlanner.pl od 2012 roku i stanowią prestiżowe wyróżnienie polskiej branży eventowej. Zwycięzców tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach poznamy podczas finału, który odbędzie się 19 maja 2021 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości