Urania Ruda Śląska gra z Ruchem

Urania Ruda Śląska gra z Ruchem

Kolejny po Pogoni, klub z Rudy Śląskiej dołączył do grona partnerów Ruchu. Umowę o współpracy szkoleniowej z Niebieskimi podpisała Urania Ruda Śląska.

Przedstawiciele rudzkiego klubu wiele obiecują sobie po współpracy z Niebieskimi i podkreślają wieloletnią sympatię między drużynami.

– Umowa o partnerstwie daje nam wiele możliwości do rozwoju i podnoszenia poziomu szkolenia sportowego. Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie dobre owoce dla obu stron. Bo wiadomo nie od dziś, że Urania to klub od zawsze „Niebieski”. Wierzymy mocno w to, że znów w barwach pierwszej drużyny Ruchu zagrają wychowankowie kochłowickiej Uranii – mówi Mateusz Matura, sekretarz Uranii Ruda Śląska.

Ruch cieszy się, że umacnia swoją pozycję w Rudzie Śląskiej.

– Ruda Śląska miastem Ruchu. Kolejny, oczywisty i naturalny dla nas partner z Niebieskiej dzielnicy – Urania Ruda Śląska dołącza do naszego projektu. Urania to klub z wielkimi tradycjami, obchodzący w tym roku 100-lecie swojego istnienia, w którym zamierzamy mocno uczestniczyć. Jestem pewien, że z naszej współpracy skorzystają oba kluby, a przede wszystkim rudzka młodzież – podkreśla Marcin Stokłosa, Dyrektor Rozwoju Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa