MŚ sztafet na Śląskim: Polska wygrała klasyfikację medalową! (zdjęcia)

Dekoracja medalistów mistrzostw świata sztafet na Stadionie ŚląskimFot. Marcin Bulanda

W drugim dniu mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim w Chorzowie emocji nie brakowało. Jedna z Polek zdobyła dwa medale w ciągu… 15 minut! Biało-Czerwoni łącznie sięgnęli po pięć krążków.

Piąta edycja World Athletics Relays – mistrzostw świata sztafet – przeszła do historii. Po raz pierwszy impreza odbywała się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na starcie stanęli zawodnicy z 30 krajów, zabrakło m.in. lekkoatletów z USA, Jamajki czy Trynidadu i Tobago.

Do dwóch medali wywalczony w sobotę przez sztafetę 2x2x400 m (złoty) i sztafetę płotkarską (srebrny) reprezentanci Polski dołożyli w niedzielę jeszcze trzy krążki. Wszystkie sukcesy to zasługa pań.

Zaczęło się od srebrnego medalu sztafety 4×100 m. Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska ustąpiły tylko Włoszkom, a pokonały m.in. Holenderki, które uważane były za faworytki. Na ostatniej zmianie Skrzyszowska w imponującym stylu przegoniła zawodniczkę z Holandii, a następnie odparła jej atak.

Klaudia Adamek miała zaledwie kwadrans na odpoczynek i… wystartowała w sztafecie 4×200 m. Wraz z Pauliną Guzowską, Kamilą Cibą i Marleną Golą cieszyła się ze złota! Biało-Czerwone wyprzedziły Słowenię i Ekwador.

Trzeci medal w niedzielnych finałach wywalczyły „Aniołki Matusińskiego”, czyli sztafeta 4×400 m, tym razem występująca w mocno odmłodzonym składzie – bez Justyny Święty-Ersetić, Igi Baumgart-Witan, Anny Kiełbasińskiej i Patrycji Wyciszkiewicz. Nowa ekipa spisała się doskonale. Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Howalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek sięgnęły po srebro. Lepsze były jedynie Kubanki.

Pięć medali (dwa złote i trzy srebrne) dało Polsce zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Nasza reprezentacja okazała się także najlepsza w klasyfikacji punktowej.

A już za cztery tygodnie – 29 i 30 maja – na Stadionie Śląskim odbędzie się kolejna wielka impreza. Mowa o Drużynowych Mistrzostwach Europy. Reprezentacja Polski bronić będzie złota wywalczonego w 2019 r. w Bydgoszczy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Marcina Bulandy z niedzielnej rywalizacji na MŚ sztafet na Stadionie Śląskim.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa