ChCK udostępni swoje zasoby twórcom

ChCK udostępni swoje zasoby twórcom

Chorzowskie Centrum Kultury rozpoczęło nowy projekt kulturalny #ChCKiARTYŚCI w ramach którego udostępnia twórcom infrastrukturę do działań artystycznych, takich jak próby do koncertów lub występów scenicznych oraz realizacji nagrań w formie klipów i teledysków.

Nowa inicjatywa ma się przyczynić do powstania nowych, ciekawych realizacji nawet bez udziału publiczności.

– Do 29 maja nie możemy organizować wydarzeń z udziałem publiczności. Widzimy, że artyści, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy mają dużą potrzebę do działania. Wokół jest bardzo wiele podmiotów, zespołów, które chciałyby ten czas wykorzystać. Postanowiliśmy się solidaryzować z tymi artystami i wspólnie przyczynić się do powstania nowych realizacji – tłumaczy Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Efekty współpracy będą wkrótce dostępne online. Dzięki temu wsparcie dla twórców jest szersze. Poza przestrzenią do realizowania swoich działań artyści zyskują również dostęp do szerszego grona odbiorców, dzięki kanałom w mediach społecznościowych Chorzowskiego Centrum Kultury.

Ponadto, osoby które włączą się do akcji #ChCKiARTYŚCI będą mogli skorzystać z wiedzy i wsparcia załogi technicznej ChCK: akustyków, oświetleniowców i realizatorów dźwięku. To cenne doświadczenie, szczególnie dla młodych twórców, którzy dopiero zaczynają swoją działalność.

– Dla niektórych może to być pierwsza okazja do przygotowania występu na dużej, profesjonalnej scenie przy wykorzystaniu szerokiej gamy sprzętów takich jak odsłuchy, oświetlenie mikrofony. Nasza załoga z chęcią podzieli się wiedzą. To też okazja, aby się lepiej poznać, co w przyszłości może zaowocować kolejnymi projektami – zapowiada Tomasz Ignalski.

#ChCKiARTYŚCI ??? ▪️to nowy projekt kulturalny Chorzowskiego Centrum Kultury zainicjowany podczas zamknięcia instytucji…

Opublikowany przez Chorzowskie Centrum Kultury Wtorek, 4 maja 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa