Ponad 3 tys. osób zaszczepiło się na majówkę w Parku Śląskim

Ponad 3 tys. osób zaszczepiło się na majówkę w Parku Śląskim
Mobilny punkt szczepień cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa.Fot.: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Podczas majówki obok „Kapelusza” w Parku Śląskim działał tymczasowy punkt szczepień, z którego mogli skorzystać zainteresowani mieszkańcy posiadający e-skierowanie. W trakcie akcji jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson przyjęło 3120 osób.

W pierwszym dniu zaszczepiło się 1005 osób, w drugim 895, a w trzecim 1220 – łącznie podano zastrzyk 3120 mieszkańcom. Początkowo w ramach akcji przygotowano 2,5 tys. dawek szczepionki, ze względu jednak na duże zainteresowanie w pierwszym dniu przedsięwzięcia zdecydowano o zwiększeniu puli o kolejny tysiąc, które dostarczono do mobilnego punktu w niedzielę rano. Pozostałe 380 dawek zostało przeznaczonych na iniekcje w punkcie szczepień powszechnych w MCK w Katowicach.

– Cieszę się, że aż tylu mieszkańców naszego województwa, mimo niesprzyjającej pogody, skorzystało z tej ogólnopolskiej akcji. Na niej nie poprzestaniemy – ten mobilny punkt wykorzystamy w kolejnych podobnych przedsięwzięciach. Chcemy odwiedzać tzw. białe plamy na mapie szczepień, czyli te powiaty, w których trzeba przyspieszyć ze szczepieniami – podkreśla Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

W organizacji trzydniowej akcji uczestniczyło około 50 osób: kadra medyczna szpitala MSWiA w Katowicach, żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, ratownicy górniczy, policjanci oraz pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wspomagani przez NFZ.

Fot.: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa