Sprawcy brutalnego pobicia zatrzymani

Sprawcy brutalnego pobicia zatrzymani

Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy brutalnie pobili 51-latka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem, a o ich losie zadecyduje sąd.

W piątek 5 marca dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu osoby pracującej na terenie budowy przy ul. Bankowej. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Na miejsce zostali skierowani mundurowi, jednakże przed ich przybyciem sprawcy zdołali uciec.

Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Na miejscu zdarzenia, jak i w późniejszym śledztwie, policjanci gromadzili materiał dowodowy przesłuchując wielu świadków i zabezpieczając zapisy monitoringów. Drobiazgowa analiza oraz wykonane badania zabezpieczonych śladów pozwoliły na jednoznaczne wytypowanie sprawców tego brutalnego pobicia. Okazali się nimi 22 i 29-letni mieszkańcy miasta. Jak ustalili śledczy, powodem tak brutalnego pobicia było zwrócenie im uwagi, aby nie przechodzili przez teren budowy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Na wniosek mundurowych prokurator objął ich policyjnym dozorem. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa