Debiutanckie gole wychowanków dają Ruchowi kolejne zwycięstwo

Debiutanckie gole wychowanków dają Ruchowi kolejne zwycięstwo

Niebiescy odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach III grupy III Ligi pokonując przy Cichej Rekord Bielsko-Biała 3:2. W 28 spotkaniach zgromadzili już 74 punkty i pewnie prowadzą w tabeli z przewagą 13 oczek nad drugą Polonią Bytom.

Ruch bardzo dobrze wszedł w spotkanie i po 16 minutach prowadził już 2:0, dzięki trafieniom: z 8 minuty Tomasza Neugebauera (debiutancki gol wychowanka) i Konrada Kasolika z 16 minuty. Choć goście się nie poddawali i próbowali zdobyć kontaktową bramkę to Niebiescy nie pozwalali im na zbyt wiele. Ruch prowadził grę zdominował pierwszą połowę.

Od początku drugiej połowy piłkarze Rekordu szukali gola kontaktowego, jednak czujność w bramce Niebieskich zachowywał Bielecki. Ruch nie pozostawał dłużny bielszczanom i obie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji bramkowych. Na kolejne gole trzeba było czekać do 80 minuty, kiedy gola kontaktowego zdobył Mucha. Chorzowianie błyskawicznie odpowiedzieli i po 4 minutach znów mieli dwubramkową przewagę za sprawą debiutanckiego trafienia innego z wychowanków, Jakuba Siwka. Rekord do końca ambitnie walczył o jak najlepszy wynik i co poskutkowało kolejnym golem kontaktowym w samej końcówce spotkania. Mimo nerwowych ostatnich 10 minut Ruch zdołał utrzymać prowadzenie i zanotował jedenaste z rzędu ligowe zwycięstwo.

Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:0)

1:0 Tomasz Neugebauer, 8 min.
2:0 Konrad Kasolik, 16 min.
2:1 Szczepan Mucha, 80 min.
3:1 Jakub Siwek, 84 min.
3:2 Marek Sobik, 90 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Wyroba, Kulejewski – Będzieszak (68 Paszek), Mokrzycki, Neugebauer (77 Siwek), Kowalski – Kwaśniewski, Janoszka – Guzdek (87 Rudek); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Grzywaczewski, Kawula, Lechowicz, Kozłenko.

Rekord: Szumera – Madzia, Nowak, Szymański, Caputa, Wróblewski (64 Ciućka), Iwanek (80 Sobik), Gaudyn (46 Żołna), Kowalczyk (46 Czaicki), Kareta, Byrtek (64 Mucha); trener: Dariusz Mrózek.
Rezerwowi: Grabowski, Rucki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa