Sportowe emocje na kortach MORiS. Nowość w turnieju o Złotą Rakietę

Sportowe emocje na kortach MORiS. Nowość w turnieju o Złotą Rakietę

W najbliższą niedzielę Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zorganizuje kolejną edycję Turnieju o Złotą Rakietę. W piątej odsłonie imprezy, 12 par rywalizować będzie w padlu i po raz pierwszy w pickleballu.

Przed nami 5. edycja Turnieju o Złotą Rakietę, która odbędzie się 9 maja na obiekcie przy ul. Katowickiej. Po tenisie ziemnym, squashu, badmintonie i tenisie stołowym przyszedł czas na coś zupełnie nowego – pickleball. Drugą, niezmienną dyscypliną rakietową pozostaje padel.

Zapisy skończyły się w błyskawicznym tempie, a do turnieju zgłosiło się 12 par. W każdej z dwóch rozegranych dyscyplin wszystkie pary deblowe za zdobyte miejsce otrzymają punkty, które się sumują wyłaniając tym samym zwycięzców.

– Dla najlepszych drużyn przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody, a najlepsza dwójka zdobędzie przechodni puchar „Złotej Rakiety”! Warto zaznaczyć, że jedna ze zgłoszonych par ma szansę na zachowanie pucharu u siebie – tak się dzieje w przypadku, gdy dany zespół trzykrotnie wygra nasz turniej – informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Poniżej udostępniamy instruktarzowy film, który wyjaśnia, czym jest pickleball, nowa dyscyplina w Turnieju o Złotą rakietę.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości