Grają do jednej bramki. Pierwsza współpraca Ruchu z innym chorzowskim klubem

Grają do jednej bramki. Pierwsza współpraca Ruchu z innym chorzowskim klubem

Kolejny klub dołączył do grona partnerów Ruchu. Tym razem, jest to pierwszy klub z Chorzowa. W piątek 7 maja umowę o współpracy z Niebieskimi podpisał MKS Zantka Chorzów.

Tym samym zmieniła się również nazwa drużyny na: MKS Zantka – Akademia Partnerska Ruchu Chorzów. Poza tym, na strojach młodych adeptów piłki nożnej z Chorzowa Starego pojawi się również herb 14-krotnych Mistrzów Polski.

– To jest dobry czas dla mniejszych, lokalnych klubów. Dzięki podpisaniu umowy z tak topową Akademią otrzymujemy swoistą autoryzację naszych działań. Rozpoczęte partnerstwo oznacza, że Ruch darzy nas zaufaniem, dostrzega pasję i zaangażowanie, czyli wartości, które są dominujące w mniejszych ośrodkach. Jako kibic Ruchu mam nadzieję, że uporządkowanie współpracy z ościennymi klubami zaowocuje jeszcze większą liczbą wychowanków debiutujących w pierwszej drużynie. Byłby to powrót do korzeni i tradycji chorzowskiego Mistrza oraz wielka radość dla miejscowych społeczności – mówi Piotr Golba, Prezes MKS Zantka Akademia Partnerska Ruchu Chorzów.

– Chorzów w końcu idzie w jednym kierunku jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Z Zantką współpraca będzie bliższa, niż z naszymi Klubami Partnerskimi – będzie to w pewnym sensie nasza filia. Do nazwy „MKS Zantka” dołącza teraz „Akademia Partnerska Ruchu Chorzów”, na stroje trafi nasz herb. Projekt wygląda bardzo obiecująco dla obu klubów i na pewno niebawem przedstawimy go szerzej. Bardzo się cieszę na samą myśl o efektach tej współpracy – mówi Marcin Stokłosa, Dyrektor Rozwoju Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa