Reklama:


Nie tylko piękno przyrody. W Parku Śląskim działają już fontanny

Nie tylko piękno przyrody. W Parku Śląskim działają już fontanny

Wiosna na dobre zawitała do Parku Śląskiego. Uroku dodają niedawno uruchomione fontanny. Park Śląski podpowiada, gdzie w Zielonych Płucach Śląska, podziwiać można efektowne wodotryski.

Jedna z wodnych niecek ustawiona jest przy rzeźbie Karolinki. Wita gości przy wjeździe do Parku Śląskiego od strony ul. Chorzowskiej. Kolejną fontannę można zobaczyć przy kultowej Żyrafie. To świetne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia, czy popularnego selfie.

Spacerując alejkami w Parku, warto zatrzymać się na wysokości skrzyżowania al. Głównej z al. Ziętka. Fontanna, którą tutaj znajdziemy, jest bardzo efektywna. Przedstawia dwa pelikany, które zdają bawić się w wodzie. Sąsiedztwo wszechobecnych kwiatów, jeszcze bardziej podkreśla piękno tego miejsca.    

Niedaleko, na tej samej alei przy wylocie z al. Wiązową można zobaczyć fontannę przedstawiającą ryby. Sąsiedztwo Dużego Stawu powoduje, że pasują tutaj idealnie. Na samym stawie też tryska woda, która wylatuje z ukrytej dyszy. Jest najbardziej okazała.

Fontanną, obok której nie sposób przejść obojętnie jest „Dziewczyna z dzbanem”. Rzeźba przedstawiająca postać kobiety z uniesionym na ramieniu dzbanem, z którego wylatuje woda, jest niezwykle subtelna. Podkreśla piękno kobiecego ciała i zdaje się przenosić gości Parku do Hellady. Wodotrysk podziwiać można przy Dużym Stawie na wysokości Dużego Kręgu Tanecznego i miejsca do rozgrywek szachowych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości