Reklama:


Potrzebny będzie cud, ale Ruch nadal wierzy. Musi wygrać w środę (i nie tylko)

Potrzebny będzie cud, ale Ruch nadal wierzy. Musi wygrać w środę (i nie tylko)
Wyszarpać utrzymanie - to cel piłkarek Ruchu. Na zdjęciu: Aleksandra Jaroszewska, rozgrywająca NiebieskichFot. Marcin Bulanda

Jeśli KPR Ruch Chorzów pokona Eurobud JKS Jarosław, zachowa cień szansy na utrzymanie. Jeśli zespół z Podkarpacia zdobędzie 3 pkt. w hali MORiS, „Niebieskie” zostaną zdegradowane. Środowy (12.05.) mecz o „być albo nie być” dla Ruchu pokaże TVP Sport.

Rzut oka na tabelę PGNiG Superligi Kobiet pozwala wyciągnąć następujące wnioski. Z jednej strony, KPR Ruch Chorzów – ostatni, ósmy zespół w stawce – wciąż może się uratować. Traci 10 punktów do siódmego Eurobudu JKS Jarosław, a pozostało mu jeszcze pięć spotkań (czyli 15 pkt. do zdobycia). Z drugiej strony, będzie o to niesłychanie ciężko, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Ruch zgromadził łącznie 10 „oczek” w dotychczasowych 23 meczach.

W środę w hali MORiS „Niebieskie” podejmą wspomniany Eurobud JKS Jarosław. Jeśli liczą na skuteczną szarżę na finiszu sezonu, to muszą sprawić, by trzy punkty zostały w Chorzowie. Jeśli bowiem górą będzie drużyna Reidara Moistada (za 3 pkt., czyli w regulaminowym czasie gry), wówczas Ruch straci szanse na opuszczenie ósmego miejsca.

W tym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie i za każdym razem zwyciężał Eurobud. Najbliżej wywalczenia przynajmniej punktu Ruch był w pierwszym meczu (listopad 2020 r., w Jarosławiu) – po zaciętej walce przegrał 28:30. W styczniu br. nie sprostał Eurobudowi u siebie (20:25), zaś w marcu na wyjeździe (26:35).

– Jarosław to mocna drużyna, z doświadczonymi piłkarkami grającymi w reprezentacji, na wyższym poziomie niż my. Powiedziałem już jednak kiedyś, że będziemy walczyć do końca, dopóki jest nadzieja – podkreślił Vit Teleky, trener KPR Ruch Chorzów, a niegdyś przez trzy sezony szkoleniowiec Jarosławia.

Drużyna z Chorzowa przystąpi do środowego meczu podbudowana ostatnim zwycięstwem z Młynami Stoisław Koszalin (28:28, w karnych 5:4). Bramkarka „Niebieskich” Patrycja Chojnacka (obroniła w serii karnych aż cztery rzuty!) została we wtorek wybrana zawodniczką tygodnia w PGNiG Superlidze Kobiet.

– W dalszym ciągu wierzymy, że zostaniemy w lidze. Ten sezon jest bardzo ciężki, niedawno przez 6 tygodni nie grałyśmy, teraz gramy co 3 dni, nie ma czasu na odpoczynek, czy nawet na trening. Mam nadzieję, że jednak się utrzymamy – powiedziała Chojnacka po meczu z Koszalinem.

Środowe spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności, ale kibiców Ruchu i miłośników piłki ręcznej zapraszamy przed telewizory. Mecz KPR Ruch – Eurobud JKS pokaże TVP Sport. Transmisja będzie także dostępna w internecie (LINK>>) oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport – wszystkie opcje za darmo. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 17.00, transmisja rozpocznie się pięć minut wcześniej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości