Reklama:


Przedsmak wakacji. Impreza podróżnicza w CIM

Przedsmak wakacji. Impreza podróżnicza w CIM

Centrum Integracji Międzypokoleniowej organizuje wydarzenie podróżnicze – PalCIM po mapie. W programie m.in.: spotkania z podróżnikami, warsztaty dla dzieci i projekcja filmu „Dzika Droga”.

Wiele atrakcji czeka na miłośników podróży w sobotę 29 maja przy ul. Dąbrowskiego 7. W trakcie „PalCIM po mapie” odbędą się spotkania i animacje, które powinny zainteresować wszystkie osoby ciekawe świata niezależnie od wieku.

Bohaterką jednego ze spotkań będzie Kamila Kielar – podróżniczka, dziennikarka i mówczyni. Samotnie pływała kajakiem po wodach Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, rowerem przejechała zimą kanadyjski Jukon, Alaskę oraz Kamczatkę, pieszo przebyła kawał Laponii i Szkocji. Mieszkała i pracowała z kanadyjskimi i alaskańskimi traperami, biologami i rangersami.

W 2017 roku przeszła górami niemal 5000 km z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. To między innymi o tej wyprawie opowie nam podczas PalCIM po mapie. Na zakończenie imprezy odbędzie się projekcja filmu „Dzika Droga” z Reese Witherspoon w roli Cheryl Strayed, kobiety po przejściach, która postanawia uporać się ze swoimi demonami i odnaleźć siebie, pokonując właśnie szlak Pacific Crest Trail.

Kamila za swoje podróże została nagrodzona Kolosem oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości