Reklama:


Dorastali w cieniu huty. Druga odsłona Smykocza Hutniczego coraz bliżej

Dorastali w cieniu huty. Druga odsłona Smykocza Hutniczego coraz bliżej

W przyszłym tygodniu do rąk mieszkańców trafi najnowsze wydanie papierowego Chorzowianina. Wewnątrz będzie specjalny dodatek. „Smykocz Hutniczy” tym razem poświęcony będzie dzielnicy Chorzów Batory.

– W 2020 roku spacerowaliśmy po dawnej Królewskiej Hucie pokazując dziedzictwo hutnicze w przestrzeni miasta. Tym razem zapraszamy Państwa, byście „posmykali” się z nami po terenie Chorzowa Batorego, czyli Wielkich Hajdukach i zobaczyli miejsca, które są związane ze wspaniałą tradycją hutniczą Wielkich Hajduk – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji).

„Smykocz Hutniczy. Odsłona druga” pojawi się w papierowym wydaniu Chorzowianina już w najbliższym tygodniu. Będzie można znaleźć go w skrzynkach pocztowych przede wszystkim na terenie Chorzowa Batorego. Będzie tez rozdawany przez naszych gońców.

– O miejscach, wspomnieniach i emocjach z Chorzowa Batorego opowiedzą tym razem nie tylko byli hutnicy, ale też ludzie, często doskonale Państwu znani, którzy w cieniu huty dorastali – dodaje A. Kowalski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości