Straż Miejska pomaga przy szczepieniach w Zespole Szpitali Miejskich

Straż Miejska pomaga przy szczepieniach w Zespole Szpitali Miejskich

Na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Nad prawidłowym przebiegiem procedur i bezpieczeństwem osób przebywających na terenie szpitala czuwa Straż Miejska.

Od końca kwietnia proces szczepień na COVID-19 wpiera chorzowska Straż Miejska. Celem funkcjonariuszy jest zapewnienie spokoju i porządku publicznego. Na terenie szpitala prowadzą działania profilaktyczne, prewencyjne i informacyjne.

– Podczas dotychczasowych działań nasza obecność okazała się niezbędna. Strażnicy kilka razy musieli zwracać uwagę na przestrzeganie określonych zasad osobom oczekującym na szczepienie lub ich towarzyszom – tłumaczy Henryk Rusnak, kierownik referatu profilaktyki, ekologii i komunikacji społecznej w Straży Miejskiej.

Interwencje zdarzały się głównie w sytuacjach, w których towarzysze osób czekających na szczepienie, chcieli być z partnerem/partnerką aż do samego momentu zastrzyku, co jest niedozwolone. Jak podkreśla Straż Miejska, poza tymi przypadkami, oczekiwanie na szczepienia przebiega bez zakłóceń i w przyjaznej atmosferze.

Innym ważnym zadaniem funkcjonariuszy jest pilnowanie harmonogramu wizyt. Strażnicy codziennie otrzymują wykaz osób z godzinami szczepień. Starają się pilnować, aby zabieg odbył się faktycznie w umówionym czasie.

– Wszystkim osobom oczekującym na szczepienie przypominamy – cały czas obowiązują nas maseczki i zachowanie dystansu społecznego – kończy Henryk Rusnak.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości