Hutnicza Noc Muzeów

Hutnicza Noc Muzeów
Muzeum Hutnictwa zostanie otwarte dla zwiedzających jesienią tego roku.Fot.: Lecimy z tematem/ P. Mikołajczyk

W której dzielnicy Chorzowa znajdowała się brama do piekła? Jaki duch zamieszkał w budynku Muzeum Hutnictwa? Ile serc ma huta? Jak zagrać młotem na szklance? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają osoby, które wezmą udział w Nocy Muzeów online Muzeum Hutnictwa.

W najbliższą sobotę, 15 maja od godziny 20:00 Muzeum Hutnictwa zaprasza na Noc Muzeów 2021. Mimo, że budynek nie jest jeszcze dostępny dla zwiedzających to dzięki Internetowi każdy zainteresowany będzie mógł wirtualnie zajrzeć do środka i zobaczyć specjalnie przygotowany z tej okazji program filmowy. Podczas tej wyjątkowej nocnej zmiany zaproszeni goście opowiedzą jak wyobraźnia i pamięć czynią powstające Muzeum Hutnictwa miejscem pełnym fascynujących historii.

– Kiedy Józef Ignacy Kraszewski w 1863 r. podróżował przez Górny Śląsk pisał: „Wśród ciemności (…) wieczora te porozpalane ze wszech stron ogromne ogniska, święcące dymy, dalekie łuny jakby olbrzymich pożarów, płomienie dobywające się na widnokręgu niby z wnętrzności ziemi, a z pośrodka ich sterczące kominy i mury białe przedstawiały obraz fantastyczny, straszny, dziwny…”, w taką właśnie przestrzeń wyobraźni zapraszam Państwa tej nocy do naszego muzeum – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji).

Filmowa propozycja przygotowane specjalnie na Noc Muzeów 2021 dostępna będzie od g. 20:00 na kanale Muzeum Hutnictwa w serwisie YouTube. Szczegóły dostępne będą na facebookowym profilu Muzeum Hutnictwa. Otwarcie placówki dla zwiedzających planowane już jesienią tego roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa