Kibice zobaczą z trybun Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Kibice zobaczą z trybun Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Po kilkumiesięcznej przerwie Stadion Śląski będzie dostępny dla publiczności, która zasiądzie na trybunach już podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Impreza odbędzie się na chorzowskim obiekcie w ostatni weekend maja.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to jedne z najważniejszych sportowych wydarzeń na Starym Kontynencie. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Stadion Śląski, Narodowy Stadion Lekkoatletyczny. Mistrzostwa odbędą się w dniach 29-30 maja.

Zmagania najlepszych europejskich zespołów na żywo podczas Drużynowych Mistrzostw z trybun stadionu będzie mogło śledzić 7600 osób. Do dyspozycji kibiców będą sektory z najlepszą widocznością, z których doskonale ogląda się wszystkie rozgrywane na chorzowskim obiekcie konkurencje lekkoatletyczne. Wstęp będzie bezpłatny, a wejście możliwe bramami nr 2, 3 oraz 5.

– To dzięki fanom lekkiej atletyki na Stadionie Śląskim znów zabije sportowe serce. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za naszą drużynę, by podobnie jak w Bydgoszczy w 2019 r., również tym razem stanęli na najwyższym miejscu na podium – mówi Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Podczas konferencji prasowej na Stadionie Śląskim, przedstawione zostały także materiały promujące imprezę, wśród nich m.in. oficjalny plakat oraz spot reklamowy. Zaprezentowane zostały również medale, które zostaną wręczone trzem najlepszym reprezentacjom.

– Medale składają się z dwóch części symbolizujących przeszłość i teraźniejszość Śląska. Przeszłość to ciężki przemysł i charakterystyczny dla śląskiego krajobrazu szyb kopalniany. Z kolei przyszłość to zrównoważony rozwój, ekologia i nowoczesność. Jednym z symboli takiego połączenia jest właśnie Stadion Śląski. Ideą, która przyświecała tworzeniu projektu było nawiązanie do tego wyjątkowego regionu. Awers i rewers stanowią integralną część, tak jak Ślązacy czują nierozerwalną więź ze swoją historią i z dumą patrzą w przyszłość – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym zmierzy się 8 najlepszych europejskich reprezentacji, w tym zespoły z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy oraz Polski. Warto podkreślić, że nasza drużyna bronić będzie złotego medalu zdobytego podczas ostatnich mistrzostw w Bydgoszczy w 2019 r.

Zespoły będą rywalizować w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m.

Wszystkie najważniejsze informacje i ciekawostki dotyczące zawodów można śledzić na oficjalnej stronie internetowej dedykowanej imprezie www.silesia21.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube).

Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15 oraz 30 maja w godzinach 13.00-16.25.

Zawodników Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce dopingować będzie wyjątkowy zespół zwierzaków – maskotek, a wśród nich: gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani.

Partnerem Narodowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest PKN ORLEN.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa