Ruch odpadł z Pucharu Polski

Ruch odpadł z Pucharu Polski

W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej „Niebiescy” przegrali na wyjeździe 1:3 z ligowym rywalem, Pniówkiem Pawłowice i odpadli z rozgrywek.

W wyjściowym składzie Ruchu na pucharowy mecz pojawiło się wiele zmian. Większość składu wystawionego przez trenera Łukasza Beretę to zawodnicy, którzy w rozgrywkach ligowych grali rzadziej.

Pniówek Pawłowice – Ruch Chorzów 3:1 (2:1)

1:0 Mateusz Szatkowski z rzutu wolnego, 25 min.
1:1 Mateusz Lechowicz, 30 min.
2:1 Przemysław Szkatuła, 45 min.
3:1 Kamil Spratek, 75 min.

Pniówek: Zapała – Weis (90 Łaski), Glenc, Szatkowski (46 Morcinek), Spratek (84 Caniboł), Ciuberek, Szkatuła, Płowucha, Mazurkiewicz (69 F. Łukasik), Hanzel, Musioł; trener: Grzegorz Łukasik.
Rezerwowi: Gocyk, Siciński, Wiciński.

Ruch: Grzywaczewski – Kulejewski, Wyroba, Kozłenko – Lechowicz, Neugebauer (46 Kawula, 57 Kasolik), Siwek (46 Biskup), Wójtowicz – Rudek, Guzdek (67 Kwaśniewski), Paszek; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Bielecki, Będzieszak, Mamis.

Obie drużyny spotkają się ponownie w Pawłowicach 5 czerwca, tym razem w pojedynku o ligowe punkty. W drodze do rozgrywek Pucharu Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej Niebiescy musieli przebrnąć przez PP Podokręgu Katowice, eliminując tam kolejno Stadion Śląski Chorzów, Unię Kosztowy, Podlesiankę Katowice i Pogoń Imielin.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa