W tym roku nie poznamy mistrza Chorzowskiej Ligi Futsalu. Sezon anulowany

W tym roku nie poznamy mistrza Chorzowskiej Ligi Futsalu. Sezon anulowany
Na mecze ChLF w hali przy ul. Granicznej trzeba poczekać przynajmniej do września. Ale już w czerwcu na tym obiekcie rozegrany zostanie Puchar LigiFot. Chorzowianin.pl/Magazyn ChLF FLASH

Przerwany w styczniu sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu nie zostanie dokończony. Edycja 2020/21 została anulowana. W czerwcu drużyny przystąpią do rywalizacji o Puchar Ligi.

Decyzję o anulowaniu sezonu 2020/21 w Chorzowskiej Lidze Futsalu podjęła Komisja Ligi. Tę informację potwierdził nam organizator rozgrywek – Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Przypomnijmy, że w rozpoczętym we wrześniu ub. roku sezonie udało się rozegrać tylko osiem kolejek – zarówno w pierwszej, jak i w drugiej lidze. Ostatnie mecze w hali przy ul. Granicznej odbyły się w weekend 12-13 grudnia 2020 r.

Następnie, 28 grudnia 2020 r., została wprowadzona tzw. narodowa kwarantanna. Od tego momentu infrastruktura sportowa dostępna była głównie w ramach sportu zawodowego. Pierwsza przerwa w rozgrywkach ChLF obowiązywała do 17 stycznia 2021 r., następnie – po kolejnych rozporządzeniach rządu – była kilkakrotnie przedłużana.

Organizator rozgrywek rozważał różne opcje dokończenia sezonu – m.in. wydłużenia go do grudnia 2021 r., bądź wyłonienia mistrza po rozegraniu tylko jednej rundy w I lidze (zabrakło do tego trzech kolejek). Ostatecznie jednak podjęto decyzję o anulowaniu sezonu.

Nie oznacza to jednak, że drużyny uczestniczące w ChLF mają teraz wolne aż do września, gdy ruszyć ma nowy sezon. W czerwcu planowana jest bowiem kolejna edycja Pucharu Ligi. Na razie przyjmowane są zgłoszenia.

Jak dowiedzieliśmy się w MORiS Chorzów, pucharowe rozgrywki prawdopodobnie będą toczyć się w tym roku w innej formule – z podziałem na grupy. Po to, by stęsknieni gry zawodnicy mieli większą dawkę emocji niż często tylko jeden mecz (dotychczas obowiązywała zasada „przegrywający odpada”). Pucharu ChLF – wywalczonego we wrześniu 2020 r. – broni ekipa FizjoFactory (d. Budoserwis).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa