Ruch rozgromił rywali w derbach. II Liga coraz bliżej

Po koncertowej grze Ruch pokonał przy Cichej ROW Rybnik 5:0.Fot.: M. Bulanda

„Niebiescy” odnieśli 13. ligowe zwycięstwo z rzędu pokonując po bardzo dobrej grze w derbowym spotkaniu ROW Rybnik 5:0. Na stadionie przy ul. Cichej po raz pierwszy po długiej przerwie na trybunach pojawiła się publiczność.

W geście wsparcia dla kontuzjowanego kolegi piłkarze Ruchu wyszli na derbowy mecz z ROW Rybnik w okolicznościowych koszulkach z napisem „KAWUL, TRZYMAJ SIĘ”.

Ruch od początku spotkania utrzymywał się przy piłce i próbował stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Dobre okazje mieli Mokrzycki, Kasolik i Biskup, jednak żadnemu nie udało się pokonać bramkarza rybniczan. Na otwarcie wyniku kibice zgromadzeni tego dnia przy Cichej musieli czekać do 33 minuty, kiedy atak lewą stroną boiska na gola zamienił Łukasz Janoszka. Niebiescy starali się podwyższyć prowadzenie, jednak na drugą bramkę musieli poczekać do drugiej odsłony spotkania.

Ruch na drugą połowę wyszedł pewny siebie i zmotywowany, co przełożyło się na kolejne bramki. Już w 49 minucie ładną akcję z prawej strony skutecznie zamknął Kwaśniewski. Niespełna 2 minuty później prowadzenie Niebieskich podwyższył Biskup, który ze środka pola karnego wykończył koronkową akcję graną na jeden kontakt. W 55 minucie napastnik Ruchu dobrze poszedł na prostopadłe podanie przyjęciem wyprzedził obrońcę ROWu i sfaulował go wychodzący bramkarz. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Mokrzycki. Wynik spotkania w 67 minucie ustalił Janoszka, który pięknym lobem zwieńczył dwójkową akcję z Foszmańczykiem.

Ruch Chorzów – ROW Rybnik 5:0 (1:0)

1:0 Łukasz Janoszka, 33 min.
2:0 Piotr Kwaśniewski, 49 min.
3:0 Michał Biskup, 51 min.
4:0 Michał Mokrzycki z rzutu karnego, 55 min.
5:0 Łukasz Janoszka, 67 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Wyroba, Kulejewski – Będzieszak (70 Lechowicz), Mokrzycki (70 Neugebauer), Kowalski – Kwaśniewski (70 Wójtowicz), Foszmańczyk, Janoszka (80 Paszek) – Biskup (63 Rudek); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Grzywaczewski, Kozłenko.

ROW: Plewka – Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyj (71 Kukuła), Krakowczyk (71 Sobik), Kuzior (46 Pytlik), Tomaszewski (46 Pochcioł), Warmiński, Migus (46 Gomola), Gajda; trener: Roland Buchała.
Rezerwowi: Jona, Stolz.

Widzów: 2 176.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości