Reklama:


Piłkarz Cleareksu przejdzie operację. Przerwa w grze – nawet rok

Piłkarz Cleareksu przejdzie operację. Przerwa w grze – nawet rok
To ten feralny moment - Robert Rotuski tuż po odniesieniu kontuzji w meczu z LSSS Team LęborkFot. Adrian Ślązok

19-letni Robert Rotuski doznał poważnego urazu kolana – zerwał więzadła krzyżowe i uszkodził łąkotkę. Może opuścić cały następny sezon.

Kibice Cleareksu, którzy w niedzielę oglądali mecz z Red Devils Chojnice, zapewne zwrócili uwagę na nieobecność Roberta Rotuskiego w kadrze chorzowian. Powodem była kontuzja, jakiej 19-latek doznał w poprzednim spotkaniu – z LSSS Team Lębork w Chorzowie (8 maja).

Rotuski w pewnym momencie poczuł ból w kolanie (bez kontaktu z przeciwnikiem). Początkowo nie wyglądało to na coś poważnego, jednak po badaniach okazało się, że chorzowianin ma zerwane więzadła krzyżowe i uszkodzoną łąkotkę.

Jak dowiedzieliśmy się w chorzowskim klubie, Rotuskiego czeka wkrótce operacja. Przerwa w grze może wynieść nawet rok, co oznacza, że młody zawodnik opuści nie tylko końcówkę obecnych rozgrywek, ale najprawdopodobniej także cały kolejny sezon w Futsal Ekstraklasie.

Robert Rotuski zadebiutował w Cleareksie w styczniu 2020 r., w spotkaniu z GI Malepszy Futsal Leszno (4:0). W tym sezonie coraz śmielej poczynał sobie na parkietach Ekstraklasy, strzelił 5 goli. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Tymczasem Clearex rozegra w sobotę (22 maja, godz. 18.00) ostatni w tym sezonie mecz we własnej hali – z zespołem Fit-Morning Gredar Brzeg. Później chorzowianie zmierzą się jeszcze na wyjeździe z ekipą z Leszna (29 maja).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości