Nowy sezon rozgrywek Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu

Nowy sezon rozgrywek Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu

Ruszają rozgrywki ligi tenisa stołowego, street2basket i chorzowskiej ligi siatkówki plażowej. Wszystkie zainteresowane daną dyscypliną osoby mogą się już zapisywać i wziąć udział w sportowej rywalizacji.

W poprzedniej edycji Chorzowskiej Ligi Tenisa Stołowego Dwójek wzięło udział 13 drużyn, które rywalizowały na dwóch poziomach rozgrywek. W nadchodzącym sezonie MORiS dopuści możliwość stworzenia trzyosobowego zespołu, jednak w danym meczu grać mogą jedynie dwie wyznaczone osoby. Nie będzie możliwości przeprowadzania zmian w trakcie jednego meczu. Start ligi planowany jest na początek czerwca, a mecze rozgrywane będą w sali przy ul. Odległej 5. Wpisowe wynosi 120 złotych za drużynę, płatne przy zapisie.

– Dla najlepszych drużyn w każdej lidze przygotowaliśmy jak zawsze atrakcyjne nagrody. Poza tym – każdemu uczestnikowi gwarantujemy dobrą zabawę oraz niezapomniane emocje – zachęca Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

W ramach rywalizacji koszykarskiej w street2basket uczestnicy współtworzą rozgrywki samodzielnie ustalając terminy meczów. Do wyboru mają cztery boiska w dwóch lokalizacjach na terenie Chorzowa. Dodatkowo grając w formacie dwóch na dwóch mają możliwość zgłosić do czterech zawodników, co zapobiega problemom z zebraniem składu wynikającym z urlopów lub kontuzji. Jednocześnie gra na otwartym boisku i w tak wąskim składzie zapewnia dużą niezależność od ewentualnych obostrzeń covidowych. Zapisy odbywają się tutaj.

– W pierwszej edycji, rozegranej w 2020 roku, rywalizowało dziesięć drużyn. Komentarze uczestników były bardzo pozytywne. Podobnie jak rok temu okazją do podsumowania ligi będzie turniej klasycznego Streetballa, wstępnie zaplanowany na 28 sierpnia – informuje MORiS.

To będzie również 2 sezon rozgrywek dla miłośników siatkówki na piasku. Rozgrywki planowo rozpoczną się 25 maja. System zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszonych par, a wpisowe wynosi 100 zł za parę (w cenie wpisowego wliczony jest wynajem boiska). Mecze rozgrywane będą na ORLIKU przy ul. Kościuszki. Do siatkarskiej rywalizacji można dołączyć tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości