Reklama:


ChCK zaprasza do udziału w konkursie wokalnym

ChCK zaprasza do udziału w konkursie wokalnym

Zespół Mazowsze oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

– Mamy ogromną przyjemność pełnić rolę partnera regionalnego organizując I etap przesłuchań konkursowych dla uczestników z województwa śląskiego – informuje Chorzowskie Centrum Kultury.

Zgłoszenia można przesyłać do 1 października 2021 na adres: konkurs.jopek@chck.pl. Odbiór każdego zgłoszenia zostanie potwierdzony mailowo lub telefonicznie. Przesłuchania w naszym regionie odbędą się 2 i 3 października w Chorzowskim Centrum Kultury.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy Zespół Mazowsze. Twórcom tego przedsięwzięcia przyświecała idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów „Mazowsza”, ale również przybliżenie sylwetki patrona konkursu.

Rywalizacja od początku odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 8-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26 lat plus, bez ograniczeń wiekowych. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze” z podanej listy piosenek, w oryginalnej tonacji.

Pierwszy etap konkursu to eliminacje na szczeblu wojewódzkim. Za ich organizację odpowiadają Partnerzy Regionalni, którymi w każdym z województw są instytucje kultury działające na danym terenie. To Partnerzy Regionalni organizują pierwsze przesłuchania, powołują jury oraz, przy udziale przedstawicieli zespołu Mazowsze, wyłaniają zwycięzców pierwszego etapu w każdej kategorii wiekowej. Zdobywcy pierwszych miejsc biorą udział w drugim etapie konkursu, który odbywa się w siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach pod Warszawą, a organizację drugiego etapu przejmuje całkowicie zespół „Mazowsze”. W jury, które przez dwa dni przesłuchuje uczestników konkursu zasiadają autorytety w dziedzinie śpiewu i muzyki: muzykolodzy, soliści największych oper w Polsce, muzycy i przedstawiciele zespołu Mazowsze.

Zwycięzcy regionalnych etapów nie tylko biorą udział w kolejnych przesłuchaniach konkursowych, ale także uczestniczą w zorganizowanych dla nich warsztatach oraz wyjazdach. Punktem kulminacyjnym drugiego etapu konkursu jest Koncert Galowy, podczas którego zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej występują na scenie wraz z artystami „Mazowsza”, w słynnych na całym świecie kostiumach zespołu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nagrody w konkursie mają także postać finansową. Nagroda za pierwsze miejsce to 8 tys. zł, drugie – 5 tys. zł, a trzecie – 3 tys. zł. Łączna pula nagród w konkursie to 83 000 zł.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości