MORiS w piątek udostępni pozostałe obiekty

MORiS w piątek udostępni pozostałe obiekty

Od piątku Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie udostępni ostatnie z do tej pory zamkniętych na skutek pandemii obiektów: baseny, siłownie, sale fitness, sauny oraz hale sportowe.

Osoby trenujące w Centrum Rekreacji i Wdzięku przy ul. Dąbrowskiego 113 ponownie będą mogły skorzystać z siłowni i z zajęć fitness na sali gimnastycznej. Na wymienionych obiektach będą obowiązywać następujące zasady bezpieczeństwa: na siłowni może przebywać maksymalnie 10 osób w każdej salce (strefa siłowa i strefa cardio), a
w zajęciach fitness może brać udział maksymalnie 15 osób. Ponadto, obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt i po jego opuszczeniu, zakrywanie ust i nosa przez użytkowników do momentu wejścia do szatni. Wszystkie zawieszone karnety zostaną wydłużone.

Dla amatorów sportów wodnych otwarte zostaną dwie miejskie pływalnie. Ponadto, wznowiona zostaje akcja Superpływak.

Podobnie jak w przypadku innych obiektów na basenach będą obowiązywać pewne ograniczenia. Jednorazowo na basenie przy ul. Granicznej 92 będzie mogło przebywać 30 osób (sauna jest dostępna dla maksymalnie 2 osób w jednym czasie), a w obiekcie przy Pl. Powstańców Śl. – 25 osób (w jacuzzi mogą przebywać maksymalnie 2 osoby w jednym czasie). W obu miejscach obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt i po jego opuszczeniu, zakrywanie ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni.

Osoby posiadające kartę Programu „Chorzów 60+” mogą skorzystać z basenu maksymalnie 1 godzinę w porach ogólnodostępnych – bilety w cenie 3 zł za godzinę. Po tym czasie następuje naliczanie minutowe zgodnie z ceną biletu ulgowego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości