Reklama:


Chorzów upamiętni Mirosława Bregułę

Chorzów upamiętni Mirosława Bregułę

Chorzów ponownie uczci pamięć Mirosława Breguły, wokalisty i lidera legendarnego zespołu Universe. Jego imieniem zostanie nazwane rondo łączące ulice ks. Ludwika Bojarskiego z Siemianowicką.

Decyzja o nadaniu rondu imienia Mirosława Breguły ma zapadła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Projekt uchwały złożył radny Krzysztof Łazikiewicz. Komisja Kultury i Sportu pozytywnie zaopiniowała pomysł, a projekt uchwały został przyjęty jednomyślnie.

Skrzyżowanie łączące ulice ks. Ludwika Bojarskiego z Siemianowicką od teraz nazywać się będzie Rondem Mirosława Breguły.

Będzie to drugie miejsce w Chorzowie Starym, które świadczy o pamięci i sympatii mieszkańców do utalentowanego muzyka. W 2010 roku na Placu Piastowskim odsłonięto jego pomnik.

Mirosław Breguła był autorem ponad 150 tekstów, sam komponował oraz aranżował muzykę w zdecydowanej większości utworów zespołu. Z Universe koncertował po całej Polsce, a także zagranicą, m.in.: w USA, Niemczech i na Kubie. Szczyt popularności zespołu przypadł na ostatnią dekadę XX wieku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości