Reklama:


Wielki Ruch jeszcze bardziej wesprze klub

Wielki Ruch jeszcze bardziej wesprze klub

Członkowie Stowarzyszenia Wielki Ruch decyzją prawie 3/4 osób biorących udział w głosowaniu zdecydowali o zwiększeniu poziomu kwartalnego wsparcia Klubu z 20 tys. do 30 tys. złotych.

W sezonie 2021/22 wsparcie Stowarzyszenia dla klubu wyniesie 30 złotych. Oznacza to wzrost w stosunku do obecnej kwoty o 10 tys. złotych, czyli o połowę.

– Jeżeli ponownie za cel obierzemy sobie obóz przygotowawczy pierwszej drużyny, to nie będziemy już pisać o jego dofinansowaniu, ale o pełnym sfinansowaniu. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania klubu, jego operacyjnej działalności będą na szczeblu centralnym wyższe – komentuje Wieli Ruch.

Jak podaje Stowarzyszenie w ubiegłym roku jego budżet wyniósł 164 tys. złotych. Według wstępnych wyliczeń ma wrosnąć do 270 tys. złotych, a więc o ponad 60%, dlatego zwiększenie kwartalnego wsparcia nie powinno zagrozić finansom Wielkiego Ruchu.

Decyzję została podjęta przez członków Wielkiego Ruchu w zamkniętej ankiecie. Do wyboru mieli 3 opcje: 20 tys. złotych oznaczające brak zmian, a także 25 tys. złotych oraz 30 tys. złotych. Przy zwycięskiej odpowiedzi pojawiło się aż 74% wskazań.

– Realizowane przez nas cele kwartalne będą zatem teraz bardziej okazalsze, przez co wierzymy że bardziej widoczne i medialne. Liczymy, że przyniesie to pozytywny efekt w postaci przystępowania w nasze szeregi kolejnych sympatyków Niebieskiej eRki – zapowiada Stowarzyszenie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości