Reklama:


Kosmiczna zabawa w Młodzieżowym Domu Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Lompy już tradycyjnie rozpoczął obchody Dnia Dziecka nieco wcześniej. Podopieczni placówki w poniedziałek wzięli udział w kosmicznym przedstawieniu, animacjach i wspólnych zabawach na świeżym powietrzu.

– To taki nasz zwyczaj, że Dzień Dziecka świętujemy już wcześniej, żeby rodzice również mieli okazję zrobić swoje niespodzianki, a najmłodsi dzięki temu, mają więcej atrakcji – tłumaczy Małgorzata Grabiańska-Kosior, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie.

Dla dzieci licznie zgromadzonych przed budynkiem MDK wystąpił Teatr Trip, który za sprawą bajki „Babroszki lecą w kosmos” zabrał je w wesołą podróż. Po spektaklu najmłodsi oddali się wspólnym animacjom, które swoją tematyką również nawiązywały do kosmosu. Każde dziecko otrzymało przygotowaną przez pracowników MDK rakietę, a o dobrą zabawę zadbały animatorki MDK i Teatru Trip.

– Chcieliśmy znaleźć coś, co spodoba się najmłodszym. Aby połączyć zabawę z wymiarem edukacyjnym, zdecydowaliśmy się na temat kosmosu, który dobrze sprawdził się podczas kosmicznych zajęć feryjnych – tłumaczy Małgorzata Grabiańska-Kosior.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości