Puchar ChLF. Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów

Puchar ChLF. Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów
Zarówno Irex Gaz (białe stroje), jak i broniące trofeum Fizjo Factory mają już zapewniony awans do ćwierćfinału Pucharu ChLF 2021Fot. Magazyn ChLF Flash

Po drugiej kolejce Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu cztery drużyny zapewniły już sobie awans do fazy pucharowej. Niespodzianką jest odpadnięcie Klimzowca.


W piętnastej edycji Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu rozegrano dwie z trzech kolejek fazy grupowej. Najbardziej klarowna sytuacja jest w grupie C. Zarówno obrońca trofeum Fizjo Factory (wygrał drugi mecz bez straty gola), jak i ZPM Kuś są już pewne gry w najlepszej ósemce. Bezpośrednie starcie (19.06.) zadecyduje o tym, kto wygra grupę, a kto awansuje z drugiego miejsca.

W ćwierćfinałach zobaczymy także Mateco, które ma na koncie dwa zwycięstwa w gr. B. Niespodziankę sprawiła Contra, pokonując Klimzowiec (2:1) i eliminując go z dalszej rywalizacji. W ostatniej kolejce Mateco i Contra powalczą o pierwsze miejsce w grupie, ale szanse na awans ma jeszcze także Dam Pack.

Czwartym ćwierćfinalistą jest Irex Gaz (gr. D), który zgromadził 6 pkt., a w ostatniej serii zagra z zamykającym tabelę Zoteksem Thunderem.

W nietypowej sytuacji znalazł się lider grupy A. Choć Victoria Klimzowiec wygrała oba mecze i legitymuje się najlepszym bilansem bramkowym spośród wszystkich ekip walczących o Puchar ChLF (18:3), to nie jest pewna zajęcia pierwszego miejsca (w ostatniej kolejce zmierzy się z Bryką). Teoretycznie… może nawet jeszcze odpaść z rozgrywek, ale musiałoby dojść do kataklizmu (porażka z Bryką różnicą 18 bramek i ostatnie miejsce Victorii w „małej tabeli” – za Bryką i WSD, jeśli to ostatnie wygra z Tajfunem).

Druga kolejka fazy grupowej
Gr. A

WSD – Victoria Klimzowiec 2:13
Woronko, Banaszak – Kłosek 5, Dylewski 3, Ulbrich 3, Lediński, Osiński
Bryka – Tajfun 6:2
Grudzień 3, Malec 2, Maszczyk – Szernich, Mączka.
Tabela: Victoria 6 pkt., Bryka 3, WSD 3, Tajfun 0.

Gr. B
Klimzowiec – Contra 1:2

Błaszczyk – Swatek 2;
Mateco – Dam Pack 4:1
Tkacz 2, Antoniak, Tukaj – Lachowski.
Tabela: Mateco 6 pkt., Contra 4, Dam Pack 1, Klimzowiec 0.

Gr. C
Fizjo Factory – Stokson 2:0

Ogórek, Świerczyński;
Koreja.pl – ZPM Kuś 0:3
Piekarski 2, Skok.
Tabela: Fizjo Factory 6 pkt., ZPM Kuś 6, Stokson 0, Koreja.pl 0.

Gr. D
Irex Gaz – AC Hilda 2:1

Stachański, Miozga – Breguła;
Tele-Nat&Milon – Zotex Thunder 3:2
Szczyrba 3 – Wojaczek 2.
Tabela: Irex Gaz 6 pkt., AC Hilda 3, Tele-Nat&Milon 3, Zotex Thunder 0.

Trzecia kolejka fazy grupowej odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. Dzień później rozegrane zostaną ćwierćfinały.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa