Porodówka przeszła remont. Oddział wkrótce wznowi działanie

Porodówka przeszła remont. Oddział wkrótce wznowi działanie

Dobiegł końca pierwszy etap na drodze do ponownego uruchomienia oddziału ginekologiczno-położniczego w naszym mieście. Budynek porodówki przeszedł remont i został doposażony. Teraz pora na kontrakt z NFZ i wznowienie działania oddziału planowane na lipiec.

Po tym, jak spółka Urovita zdecydowała się zakończyć działalność porodówki miasto podjęło szybkie działania, by zagwarantować opiekę medyczną przyszłym mamom. Szerzej o sprawie informowaliśmy tutaj. Dziś widzimy pierwsze efekty.

– Udało się! Budynek, w którym będzie mieścił się oddział, wymagał gruntownego remontu i przebudowy. Prace już się zakończyły. Obiekt został dostosowany i wyposażony w profesjonalny sprzęt – poinformował Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Przedstawiciele NFZ ocenili przygotowanie obiektu do pełnego funkcjonowania, a Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, podpisał protokół pokontrolny. Następny etap to uzyskanie kontraktu NFZ, a wtedy placówka rozpocznie przyjmowanie pacjentek z Chorzowa i całego regionu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z wytyczonym harmonogramem oddział wznowi działalność na początku lipca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa