Jak wybrać ubrania do karmienia piersią?

Jak wybrać ubrania do karmienia piersią?

Karmienie piersią to wspaniała przygoda, która bywa jednak stresująca dla młodych mam! W tym czasie warto zatem podwójnie zadbać o komfort swój i dziecka. Jak to zrobić? Między innymi kupując wygodne i ładne ubrania do karmienia piersią. Czym kierować się podczas zakupów?

Jak wybrać odzież do karmienia piersią?

Poszukując idealnych ubrań na czas laktacji, zwróć uwagę na:

• porę roku,

• Twój komfort,

• rodzaj materiału,

• Twoje preferencje dotyczące stylu odzieży,

• system odsłaniania piersi,

• kolor ubrań.

Jesienią i zimą w Twojej garderobie przyda się więcej produktów takich, jak ciepłe bluzy do karmienia, ale w letnie dni lepiej zainwestować w delikatne sukienki oraz t-shirty do karmienia piersią. Pamiętaj, że na ciemnych ubraniach mniej widoczne są plamy z pokarmu, które zdarzają się prawie każdej mamie karmiącej. Kupując odzież do karmienia piersią zdecyduj się na wypróbowany system odsłaniania piersi lub zamów różne rodzaje, by sprawdzić, który jest dla Ciebie najwygodniejszy!

Jeżeli karmisz piersią i wracasz do pracy, możesz zainwestować w kilka czarnych,granatowych lub białych T-shirtów do karmienia typu basic, które możesz połączyć z eleganckimi spodniami lub ołówkowymi spódnicami. Dzięki tym prostym połączeniom stworzysz ponadczasowe stylizacje, które sprawdzą się na spotkaniach z klientami oraz zaraz po powrocie do domu lub podczas ściągania pokarmu w czasie pracy.

Ile ubrań do karmienia warto kupić?

W szafie mamy karmiącej powinno znaleźć się kilka T-shirtów i bluzek oraz przynajmniej jedna sukienka przeznaczona na bardziej uroczyste wejścia. Jeżeli lubisz aktywność fizyczną zainwestuj także w bluzę i bardziej sportowe fasony bluzek! Pamiętaj, że ubrania do karmienia piersią przydadzą Ci się u lekarza, podczas spacerów czy zakupów lub wyjść do znajomych. Zapewnią Ci one komfort, dyskrecję i pewność, że Twoje stylizacje są modne!

Zapomnij o szamotaniu się podczas podciągania swetrów, niewygodnych guzikach w zwykłych koszulach albo o rozciąganiu bluzek z większym dekoltem! Odzież do karmienia piersią to naprawdę dobry zakup, a ze względu na swoje uniwersalne i modne fasony posłużą Ci także po zakończeniu laktacji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa