Reklama:


Jubileuszowa edycja chorzowskiego święta teatru

Jubileuszowa edycja chorzowskiego święta teatru

3 warianty prezentowania prac, 4 kategorie, 3 grupy wiekowe oraz konkursy na etiudę filmową, plakat i scenariusz teatralny. To wszystko w ramach finału X edycji Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA (dawniej Festiwalu Małych Form Artystycznych).

Przez 9 poprzednich edycji na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury zostało wystawionych już kilkaset spektakli, a wielu laureatów profesjonalnie zajmuje się teatrem. W tym czasie festiwal od małej, miejskiej imprezy rozrósł się do wydarzenia o zasięgu międzynarodowym.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, festiwal odbędzie się w trzech wariantach. Pierwszy to spektakle prezentowane na deskach ChCK (w kategoriach: spektakl teatralny, monodram, teatr tańca i teatr trzeciej drogi – w każda z nich dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli). W dniach 14 – 17 czerwca od godziny 10:00 w sali widowiskowej ChCK odbywać się będą prezentacje festiwalowe. Wstęp wolny, ilość miejsc jest ograniczona. Osoby, które chcą zobaczyć finałowe spektakle proszone są o potwierdzenie przybycia mailowo pod adresem: natalia@chck.pl lub telefonicznie pod numerem 32 349 78 85.

Drugim wariantem będą spektakle zarejestrowane na nośnikach i udostępniane w Internecie, a trzecim międzynarodowe prezentacje, czyli kategoria dla grup polonijnych działających poza granicami naszego kraju.

Ponadto, w ramach X Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego odbędzie się konkurs na etiudę filmową („Pokaż, o czym chcesz rozmawiać”), konkurs na plakat spektaklu, który będzie prezentowany w ramach festiwalu oraz konkurs na scenariusz sztuki teatralnej (temat dowolny).

Gala X Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego połączona z tradycyjnym wręczeniem nagrody „Chorzowskie Szekspiry” odbędzie się 18 czerwca o godzinie 10:30 na chorzowskim rynku. W programie m.in.:: występy uczestników festiwalu, Gala wręczenia nagród laureatom, spektakl „Warzywne Show” w wykonaniu Fabryki Kultury w reżyserii Anny Leśniak oraz uroczyste wręczenie nagrody Chorzowskie Szekspir 2021 .Laureatami nagrody „Chorzowskie Szekspiry” poprzednich edycji są: Dariusz Miłkowski (2017), Robert Talarczyk (2018), Mirosław Neinert (2019), Sergiusz Brożek (2020).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa