Druga edycja Festiwalu Pierogów Świata

Druga edycja Festiwalu Pierogów Świata

Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – pierogi z całego świata ponownie pojawią się w Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Już w sobotę 26 czerwca w Centrum Integracji Międzypokoleniowej będzie okazja by spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać!

– Dla każdego znajdzie się coś miłego. Spróbujcie tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali! Gwarantujemy, że każdy smakosz będzie usatysfakcjonowany i opuści imprezę szczęśliwy, z pełnym brzuchem. Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę – zachęca Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Festiwal Pierogów Świata odbędzie się w weekend 26-27 czerwca. Kulinarne stoiska wystawców będą dostępne dla gości w sobotę między 12:00 a 20:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 18:00. Gastronomowie, którzy chcą wziąć udział mogą kontaktować się z CIMem mailowo pod adresem smacznytarg@gmail.com.

Poniżej udostępniamy naszą filmową relację z ubiegłorocznej edycji imprezy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa